los kogutos wygrywa ASUS ROG Masters EMEA 2022

Autor: Michał Maćkowski

Duży sukces międzynarodowy zgarnął polski zespół los kogutos! Polacy zdołali wygrać ASUS ROG Masters EMEA 2022, dzięki czemu zgarnęli trofeum i 20 000$.

Nie udało się ENCE, ale udało się los kogutos! Wczoraj cała polska społeczność skierowała swoją uwagę na finał IEM Dallas, jednak w tym samym czasie zwycięstwo zgarniali inni Polacy. Turniej ASUS ROG Masters EMEA 2022 zakończył się zwycięstwem znanego nam los kogutos, które po chwili przerwy ponownie pokazuje pazur!

ASUS ROG Masters EMEA 2022 dobrze rozpoczęło się dla polskich drużyn, bo w ćwierćfinale mogliśmy oglądać cztery rodzime formacje. Niestety już w półfinale pozostała tylko jedna i było to właśnie los kogutos, które na tym etapie zdołało pokonać pogromców Anonymo – serbski iNation.

W finale polskie koguty zmierzyły się z czeskim ECLOT, które na etapie ćwierćfinałów wyeliminowało polskie UNGENTIUM. Natomiast w finale Czesi nie byli już tacy mocni na los kogutos, które mimo początkowych problemów, szybko dostosowało się do rozgrywki. Na Ancient Polacy mieli na początku problemu z grą po stronie broniącej, jednak przy stanie 5:5 znaleźli sposób na rywala i wygrali pierwszą połowę 10:5. Po zmianie stron sytuacja nieco się powtórzyła, lecz tym razem nasza rodzima formacja szybciej odegrała się rywalowi, wygrywając pierwszą mapę 16:9.

Druga i zarazem jak się okazało ostatnia mapa tego spotkania, czyli Mirage przyniosła nam bardziej jednostronne spotkanie. Los kogutos po stronie terrorystów prowadziło w pewnym momencie aż 5:1, mimo przegranej rundy pistoletowej i cały czas kontrolowało przebieg spotkania. Dzięki dobrym atakom, po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 9:6 dla Polaków. Przejście do antyterrorystów jeszcze lepiej zadziałało na naszych rodaków, którzy zaczęli jeszcze większą dominację. Ostatecznie los kogutos oddało tylko jedną rundę, wygrywając Mirage 16:7 a cały mecz 2:0.

los kogutos vs ECLOT – 2:0

• Ancient – 16:9
  • Mirage – 16:7

los kogutos za pierwsze miejsce w ASUS ROG Masters EMEA 2022 zgarnęło 20 000$. Więcej informacji o tym turnieju znajdziesz w naszej specjalnej relacji.