Respawn.pl

Strona główna » Louvre Agreement zostało przedłużone do 2025 roku

Louvre Agreement zostało przedłużone do 2025 roku

Autor: Krzysztof Sarna

Louvre Agreement, a więc jedna z najważniejszych umów na profesjonalnej scenie, która zawarta jest pomiędzy ESL Gaming a zespołami CS:GO została przedłużona do 2025 roku. To bardzo ważna informacja, dzięki której ekosystem CS-a nadal będzie mógł się rozwijać. 

Przypomnijmy, że w skład umowy, którą jest Louvre Agreement wchodzi 14 formacji, które jednocześnie są drużynami partnerskimi ESL Pro League. Dla samych organizacji wiąże się to ze stałymi miejscami w “CS-owej Lidze Mistrzów”, a także przychodach. Sam dokument zakłada także udział w innych turniejach ESL Pro League. Dziś napłynęły dobre wieści, ponieważ porozumienie zostało przedłużone do 2025 roku.

Pomimo globalnych wyzwań i niepewności w ostatnich 24 miesiącach, jestem dumny, że wspólnie stworzyliśmy coś tak dynamicznego dla ekosystemu CS:GO. Louvre Agreement jest przejawem wspólnego pragnienia stworzenia zrównoważonych, ale ambitnych ram w CS:GO – takich, które mogą pozytywnie wpływać na resztę ekosystemu. To przedłużenie współpracy zostało jednogłośnie ustalone, co potwierdza wspólne zaangażowanie partnera w nasze cele, jakimi są niezrównane współzawodnictwo dla fanów, stabilne środowisko dla drużyn i graczy oraz atrakcyjne miejsce do inwestowania. Możemy teraz osiągnąć tak wiele, kiedy wiemy, że pracujemy do 2025 roku i dłużej – powiedział Alex Inglot, komisarz ESL Pro League.

FURIA oraz BIG rozszerzyły listę organizacji do czternastu, kiedy dołączyły 21 października ubiegłego roku. Mówi się również o Heroic, które do tego zacnego grona ma dołączyć w drugiej połowie 2022 roku. 

Przedłużenie Louvre Agreement to niesamowity kamień milowy dla naszych partnerskich zespołów oraz ESL. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością kontynuacji budowania tego, co rozpoczęliśmy, a także intensyfikacji współpracy z zespołami w ramach naszych projektów skierowanych do konsumentów takich, jak Cs:GO i inne inicjatywy cyfrowe. Jako partnerzy, zespoły przeniosły ESL Pro League na zupełnie nowy poziom, a przedłużenie tej umowy zapewnia zrównoważoną infrastrukturę zarządzania i podejmowania decyzji na nadchodzące lata – mówił z kolei Ralf Reichert, Co-CEO ESL Gaming.