Respawn.pl

LUCAS1 na wylocie z MIBR?

Autor: Paweł Wilk

Minęły już trzy miesiące od ostatniej zmiany w MIBR, a brazylijski skład ciągle czeka na pierwszy triumf i jedyne czym może się pochwalić, to kilka awans maksymalnie do półfinału kilku imprez.

W związku z nie najlepszą atmosferą w zespole Gabriela “FalleNa” Toledo serwis HLTV.org dotarł do informacji, że zespół niedługo będzie chciał dokonać zmiany. Kozłem ofiarnym ma zostać Lucas “LUCAS1” Teles, który do MIBR dołączył ledwie w czerwcu tego roku, gdy jego ówczesne Luminosity zdecydowało się wymienić go na João “felpsa” Vasconcellosa. Jeden z dwóch utalentowanych braci miał burzliwą esportową przeszłość, ale włodarze liczyli, że jego umiejętności pomogą Brazylijczykom wrócić na szczyt rankingu. Rzeczywistość okazała się nieco brutalniejsza, ponieważ Toledo i spółka fatalnie zaprezentowali się na StarLadder Berlin Major 2019 (brak awansu do playoffów), a jedynymi sukcesami były półfinały w ramach Intel Extreme Masters Chicago, V4 Future Sports Festival Budapest 2019 i CS:GO Asia Championships 2019. Teles na tych imprezach nie błyszczał.

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczony LUCAS1 straci miejsce w podstawowym składzie na rzecz Ignacio “meyerna” Meyera. 17-latek pochodzący z Argentyny robi furorę w turniejach dla ekip z Ameryki Południowej, co w sierpniu dostrzegło Sharks, sprowadzając go z Isurus Gaming. Być może już po kilku miesiącach młody strzelec będzie miał okazję rozwinąć swoją karierę i zaprezentować się szerszemu gronu kibiców. Nieoficjalnie mówi się, że MIBR chciałoby mieć u siebie Ignacio już na cs_summit 5 (12-15 grudnia), które będzie ostatnim turniejem w 2019 dla brazylijskiego składu.

Potencjalny skład MIBR po zmianach:

  • Gabriel “FalleN” Toledo
  • Fernando “fer” Alvarenga
  • Epitacio “TACO” de Melo
  • Vito “kNgV-” Giuseppe
  • Ignacio “meyern” Meyer

Fot. ESL