Respawn.pl

“Łukasz” poprowadzi Polaków do fazy playoff w Katowicach? Przed nimi ostatnia przeszkoda

Autor: Filip Woszczek
ENCE katowice

Już dziś Polacy z ENCE mają szansę sprawić jeszcze większe zaskoczenie niż w sobotę, potencjalnie gwarantując sobie obecność w spodku. To samo można powiedzieć o polskich prowadzących w GamerLegion i MOUZ, którzy stoczą bój między sobą o awans do fazy playoff IEM Katowice 2024.

Już w pierwszej parze rozgrywek zobaczymy poczynania Szymona “kRaSnaL” Mrozka, po tym jak on i jego zespół musieli uznać wyższość ekipy GamerLegion w poprzednim spotkaniu. Dziś wydaje się, że naprzeciw nich stoi jeszcze trudniejsze wyzwanie w postaci Cloud9, mające za sobą ciężki, trzymapowy pojedynek z MOUZ.

Polacy krok od katowickiego Spodka

Zaraz po tych spotkaniach przyjdzie pora na gościa specjalnego dzisiejszego harmonogramu, czyli G2 kontra ENCE. Polacy pod przewodnictwem Lukasa “gla1ve” Rossandera z pewnością zaskoczyli społeczność po tym, jak udało im się pokonać numer jeden świata. W meczu o awans czeka ich niemniej trudny zespół, którego najmocniejszym atutem definitywnie jest młody Ilya “m0NESY” Osipov.

W tym samym czasie rozegra się równie interesujące starcie dwóch polskich prowadzących, czyli Janusza “Snax” Pogorzelskiego oraz Kamila “siuhy” Szkaradka. Obie ekipy mają za sobą przekonujące rezultaty, co powinno skutkować dobrym widowiskiem.

Wieczorem zawodnicy amerykańskiej organizacji będą próbowali odbić się po druzgocącej przegranej ze Spirit, natomiast Eternal Fire spróbuje swoich sił w walce o pozostanie w turnieju z Natus Vincere, które dzień wcześniej rozprawiło się z Apeks.

Harmonogram spotkań:

13:30HeroicHeroicvs.VitalityVitality
13:30MonteMontevs.cloud9Cloud9
16:30G2G2vs.ENCEENCE
16:30GamerLegiongamerlegionvs.mouzMOUZ
19:30Complexitycomplexityvs.falconsFalcons
19:30Natus Vincerenavivs.eternal fireEternal Fire

Transmisję z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Po więcej informacji o rozgrywkach na IEM Katowice 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji.