Respawn.pl

Luminosity Gaming zastąpi Rogue w ESL Pro League Season 9

Autor: Paweł Wilk

Brazylijska formacja Luminosity Gaming będzie miała okazję pozostać w gronie najlepszych drużyn ESL Pro League. Ostatni zespół poprzedniego sezonu wystąpi w obecnym zamiast Rogue.

Chociaż już od kilku tygodni wiadomo, że formacja Spencera “Hiko” Martina rozpadła się, to dopiero teraz włodarze ligi przedstawili ich zastępców. Pierwotnie Rogue zmuszone było to udziału w barażach, ale tam wraz z Team EnVy zaprezentowało się najlepiej. Amerykanom nie będzie jednak dane wystąpić w dziewiątym sezonie. Ich miejsce zajęło Luminosity, które w poprzedniej edycji zanotowało bilans sześciu zwycięstw i szesnastu porażek. Lucas “LUCAS1” Teles i spółka pomimo ogromnego szczęścia i otrzymanej szansy będą musieli mocno przysiąść do treningów, ponieważ znaleźli się w grupie z Team EnVy, Cloud9 i MIBR. To właśnie ich rodacy będą pierwszym rywalem.

Rywalizacja Luminosity Gaming w ESL Pro League Season 9 oznaczać będzie rezygnację z DreamHack Open Rio de Janeiro, które odbywać się będzie w tym samym terminie (19-21.04), a gdzie Brazylijczycy otrzymali bezpośrednie zaproszenie.