Respawn.pl

Strona główna » m0NESY będzie ubiegał się o drugie obywatelstwo

m0NESY będzie ubiegał się o drugie obywatelstwo

Autor: Krzysztof Sarna

W kuluarach coraz więcej mówi się o tym, że Ilya “m0NESY” Osipov ubiega się o drugie obywatelstwo. Reprezentant G2 Esports, aby uniknąć nieprzyjemności będzie chcieć przyjąć serbskie obywatelstwo. Wszystko oczywiście z wiadomych przyczyn.

Zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę nadal trwa. Dokładnie wczoraj minęły równe dwa tygodnie od pierwszego ataku za naszą wschodnią granicą. W związku z tym praktycznie cały świat dokonał zjednoczenia i sukcesywnie wyklucza rosyjskie podmioty z życia publicznego, a także sportu, czy esportu. By uniknąć takiej ewentualności, m0NESY być może przyjmie serbskie obywatelstwo, w czym ma mu pomóc organizacja, której barwy reprezentuje. 

Osipov to wielka nadzieja Counter-Strike’a: Global Offensive. Zawodnik urodzony w 2005 roku przez niejedną osobę nazywany jest mianem następcy Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva. Szum, jaki miał miejsce wokół Rosjanina jeszcze kilka miesięcy temu, był nieopisany. m0NESY przeszedł z NAVI Junior do G2 Esports za ponad pół miliona dolarów. Jeszcze kilkanaście dni temu dotarł do finału katowickiego IEM-a. Najprawdopodobniej tak młodemu graczowi udałoby się zdobyć nagrodę MVP, jednakże w ostatecznym rozdaniu to FaZe Clan okazał się lepszy. 

CZYTAJ TAKŻE: Plaga banów na Twitchu! W jednym momencie 200 partnerów zostało zbanowanych

Jak podała redakcja cybersport.ru – 16-latek może zmienić swoje obywatelstwo, by dalej grać w G2 Esports. Organizacja ma pilnie starać się o przynależność serbską dla Rosjanina. Taki ruch podyktowany jest obecną sytuacją. Wiele osób domaga się sankcji czy wykluczeń dla rosyjskich graczy i podmiotów. W związku z tym społeczność dopytuje się, jak będzie prezentować się sytuacja m0NESY’ego. To natomiast przekłada się na sporą presję, co w ostateczności może przeszkadzać zawodnikowi w przygotowaniach do ESL Pro League. Nie tylko jednak zdania osób są tutaj problemem. Tego typu zdarzenia zawsze można zlekceważyć. Jednakże coraz więcej krajów decyduje się na unieważnienie rosyjskich wiz, przez co snajper nie mógłby rywalizować w turniejach LAN-owych. Tak więc staranie się o drugie obywatelstwo jest w tym przypadku, jak najbardziej uzasadnione. 

Nie da się ukryć, że sankcje w esporcie nie są tak mocne, jak chociażby w tradycyjnym sporcie. Do tej pory ESL zakomunikowało, że w turnieju ESL Pro League nie będzie mogło wystąpić Virtus.pro i Gambit Esports. Jednakże zawodnicy tych formacji mogą przystąpić do rywalizacji, ale bez barw klubowych, rosyjskiej flagi, a także pod neutralnym tagiem. Wiadomo już, że reprezentanci VP przystąpią do zmagań pod banderą “Outsiders”.