Respawn.pl

M0NESY: Nawet nie spojrzałem na ofertę Liquid

Autor: Aleksander Kurcoń

Poznajemy kulisy transferu Ilyi “m0NESY” Osipova do G2. Rosjanin zdradził, że interesowały się nim również inne kluby, które składały ciekawe oferty.

Saga z transferem m0NESY’ego trwała bardzo długo. 16-latek wzbudził tak ogromne zainteresowanie, że był łączony z najlepszymi organizacjami na świecie. Ostatecznie trafił on do G2 Esports, tym samym inne, potężne kluby musiały obejść się smakiem.

Teraz m0NESY zdradził kulisy transferu, opisując proces wyboru zespołu. Opowiedział o tym na swoim streamie:

Graliśmy ligę akademicką, mieliśmy krótką przerwę po zwycięstwie z Young Ninjas. Wtedy sięgnąłem po telefon, patrzę, a tam obserwują mnie analitycy i trenerzy. Mówię o jednym analityku FaZe i G2. Po turnieju zgłosiło się kilka drużyn: Liquid, G2 i kilka, których nie chcę wymieniać. Wybrałem G2. Na ofertę od Liquid nawet nie spojrzałem. Bez wątpienia oferowali na pewno coś ciekawego, ale wiedziałem, że chcę grać w G2.

Rosjanin odpowiedział również na kilka innych pytań. M.in. co o jego pensji sądzą rodzice.

Szczerze nie obchodzi mnie za bardzo pensja, ich też. Przede wszystkim troszczą się o to, w jakim miejscu jestem i jaką ścieżkę życiową wybiorę. Pieniędzmi nie są zainteresowani.

Co wybrałby Ilya, G2 czy główny skład NaVi? Okazuje się, że G2, ale ze względu na role w drużynie. Do Natus Vincere nie chciałby dołączyć jako “kotwica”.

M0NESY do G2 dołączył w styczniu tego roku. Mówi się, że jego transfer wynosił 600 tysięcy dolarów.