Respawn.pl

M80 wkracza na scenę CS:GO! Trenerem były gracz compLexity

Autor: Marcin Kapusta

M80 Esports w końcu wkroczyło na CS-ową arenę. Organizacja zaprezentowała swój pierwszy skład, na którego czele stanął były prowadzący ECSTATIC!

M80 to nowopowstała amerykańska organizacja, która na mapie esportowej pojawiła się w grudniu 2022 roku. Obecnie posiada dywizje w Rocket League, Rainbow Six Siege, Street Fighter i VALORANCIE, gdzie trenerem jest legenda francuskiego CS-a Vincent “Happy” Schopenhauer. Miesiąc temu Head of Esports w M80, Donald “SyykoNT” Muir ujawnił na łamach Dexerto, że zamierza zbudować światowej klasy skład w Counter-Strike’u 2. Z kolei w rozmowie z Dust2.us wypowiedział następujące słowa: “Nadszedł czas, aby dodać kolejny rozdział do naszego esportowego portfolio. Postrzegamy Counter-Strike’a jako kolejny wielki esport, zwłaszcza po wydaniu CS-a 2 i ponownym zainteresowaniu zarówno ze strony graczy, jak i organizacji na całym świecie“. Ogłoszenie przez M80 ekspansji do strzelanki Valve stało się więc tylko kwestią formalności.

Byli gracze akademii Fnatic i ECSTATIC na pokładzie

Trzon nowego kolektywu stanowią byli gracze ATK – Michael “Swisher” Schmid, Ethan “reck” Serrano oraz Adam “WolfY” Andersson. Pałeczkę prowadzącego przejął Marcus “maNkz” Kjeldsen, znany z epizodu w ECSTATIC. Duńczyk dotychczas łączony był z GamerLegion jako następca Kamila “siuhego” Szkaradka, jednak negocjacje pomiędzy obiema stronami ostatecznie spaliły na panewce. Ostatni fotel zajął najlepszy gwatemalski gracz CS:GO, Mario “malbsMd” Samayoa. 20-latek ostatni rok występował w brazylijskim LOS + oNe (wcześniej Team oNe).

Z dumą ogłaszam, że wracam do moich korzeni w regionie Ameryki Północnej. Jestem bardzo podekscytowany możliwością gry u boku tych bestii. Mam nadzieję, że uratuję scenę NA” – poinformował malbsMd za pośrednictwem Twittera.

Na stanowisko głównego trenera powołany został Rory “dephh” Jackson, który swoje CS-owe korzenie wiąże z compLexity Gaming. Przywdziewając trykot z logotypem charakterystycznej gwiazdy, sensacyjnie dotarł do ćwierćfinałów Majora FACEIT Londyn 2018. W lipcu 2020 roku, podążając za trendem, przeszedł na konkurencyjnego VALORANTA. W strzelance Riotu reprezentował renomowane marki pokroju Dignitas, Sentinels czy XSET. Pod banderą tej ostatniej formacji sięgnął m.in. po triumf w VCT North America Stage 2 Challengers oraz NSG Winter Championship.

Nowy skład M80 wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Michael “Swisher” Schmid
  • Stany Zjednoczone USA Ethan “reck” Serrano
  • Stany Zjednoczone USA Adam “WolfY” Andersson
  • Denmark Marcus “maNkz” Kjeldsen
  • Guatemala Mario “malbsMd” Samayoa
  • United Kingdom Rory “dephh” Jackson (trener)

Podopieczni dephha zadebiutują w nowym zestawieniu już dziś (tj. 16 lipca) o godzinie 23:00 w ramach ćwierćfinałów Thunderpick World Championship 2023 NA Series 1. Po drugiej stronie barykady zamelduje się były zespół Snakes Den, plasujący się na 87. miejscu w światowym notowaniu HLTV.