Respawn.pl

Maden następcą doto w ENCE! Zespół Polaków skompletowany

Autor: Marcin Kapusta

ENCE skompletowało skład CS:GO na nadchodzący sezon 2022. Lukę w zespole załatał Pavle “Maden” Bošković!

Na początku stycznia skandynawska organizacja zdecydowała się na zmiany w wyjściowej piątce, przesuwając Joonasa “doto” Forssa na ławkę rezerwową. Od tego czasu powstało wiele spekulacji odnośnie następcy Fina. Wiele osób wierzyło, że w składzie znajdzie się kolejny Polak, a mianowicie Karol “rallen” Rodowicz lub Michał “MICHU” Müller. Ostatecznie ENCE postawiło na byłego zawodnika FunPlus Phoenix, Pavle’a “Madena” Boškovića, który miał okazję wspomóc międzynarodową drużynę podczas IEM Winter 2021 pod nieobecność Marco “Snappiego” Pfeiffera.

Rozpoczynam nowy rozdział w mojej karierze z chłopakami z ENCE. Do tej pory świetnie się z nimi trenowało, więc nie mogę się doczekać, aby pokazać nasz potencjał.” – napisał nowy nabytek za pośrednictwem Twittera.

Maden to 23-letni Czarnogórzec, który zyskał szerszą sławę w SMASH Esports. To pod banderą tej formacji sięgnął po pierwsze poważne osiągnięcia, w tym m.in. po mistrzostwo czwartego sezonu LOOT.BET/CS. Z kolei przez ostatni rok reprezentował barwy FunPlus Phoenix. Niemniej spory regres i brak sukcesów spowodował, że w listopadzie 2021 chińska organizacja zaprzestała inwestycji w CS:GO, a cały dotychczasowy zespół wylądował na liście transferowej. 

Jesteśmy bardzo podekscytowani ściągnięciem Madena do drużyny. Mieliśmy już z nim okazję grać podczas IEM Winter (przyp. red. pełnił rolę zmiennika Snappiego) i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Maden jest towarzyskim facetem, który dobrze dogaduje się z innymi graczami. Ponadto wnosi sporą siłę ognia i agresywny styl, a to może pomóc w podniesieniu poziomu naszej gry w nadchodzącym sezonie. Będzie też trochę zmian w poszczególnych rolach, aby Maden czuł się komfortowo.” – oświadczył główny trener sekcji CS:GO, Eetu “sAw” Saha. “Naszym celem na ten rok będzie utrzymanie dobrego tempa i kontynuowanie intensywnej pracy. Już wkrótce rozegrane zostaną play-iny IEM Katowice 2022, do których zaczęliśmy się już przygotowywać. W dłuższej perspektywie chcemy powrócić do czołowej 10. świata oraz konsekwentnie walczyć o prestiżowe trofea.” – stwierdził z nadzieją na przyszłość.

Maden zadebiutuje w nowych barwach podczas play-inów IEM Katowice 2022, które startują już 15 lutego. Oprócz ENCE, w tej fazie zagrają chociażby Ninjas in Pyjamas, Astralis, FaZe, MOUZ czy też BIG. Poprzeczka jest więc wysoko postawiona, a o awans wcale nie będzie tak łatwo.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:
  • Dania Marco “⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Izrael Lotan “⁠Spinx⁠” Giladi
  • Polska Paweł “⁠dycha⁠” Dycha
  • Polska Olek “⁠hades⁠” Miśkiewicz
  • Czarnogora Pavle “Maden” Bošković
  • Finlandia Eetu “⁠sAw⁠” Saha (trener)