Respawn.pl

Magiskb0Y 14. zawodnikiem sezonu

Autor: Sergiusz Lelakowski

Im dłużej trwa styczeń, tym coraz mniej niewiadomych pozostaje w rankingu najlepszych zawodników poprzedniego roku. Na 14. miejscu w zestawieniu znalazł się Emil “Magiskb0Y” Reif – zawodnik North.

 

18-latek pierwszą część sezonu spędził w SK Gaming. Choć kilkukrotnie duńsko-szwedzki skład “pukał” do czołówki, to jednak nigdy nie mógł przeskoczyć pewnego poziomu, przez co drużyna oscylowała na granicy TOP 20 świata. 1 lipca do organizacji dołączyła nowa formacja, grająca wcześniej dla Luminosity Gaming. Dla “Magiskb0Y’a” i jego kompanów oznaczało to poszukiwanie nowego domu, lecz zawodnicy zgodnie zdecydowali się pójść innymi ścieżkami.

Po kilkunastu dniach Reif trafił do Team dignitas. W drugiej (a przez jakiś czas pierwszej) sile Danii gracz “odpalił” z formą, stając się objawieniem minionego roku. Bardzo często był on na pierwszym miejscu w tabeli wyników indywidualnych, wielokrotnie popisując się także ciekawymi zagraniami. To właśnie od momentu przyjścia “Magiska”, Dignitas dołączyło do ścisłej czołówki zespołów, wygrywając m.in. EPICENTER: Moscow. 18-latek, wraz z drużyną, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy North.

Infografika z statystkami Emila Reifa:

HLTV.org

HLTV.org

TOP 20 zawodników roku 2016:

14. Emil “Magiskb0Y” Reif
15. Fernando “fer” Alvarenga
16. Marcus “Kjaerbye” Kjærbye
17. Ladislav “Guardian” Kovács
18. Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
19. Lincoln “fnx” Lau
20. Dennis “dennis” Edman