Respawn.pl

Strona główna » Maikelele odrzucił ofertę Ninjas in Pyjamas

Maikelele odrzucił ofertę Ninjas in Pyjamas

Autor: Sergiusz Lelakowski

Szwedzka gwiazda, która aktualnie reprezentuje organizację G2 eSports, postanowiła odrzucić ofertę dołączenia do Ninjas in Pyjamas. Mikail “Maikelele” Bill poinformował o tym na streamie swojej dziewczyny. Szwedzi ogłosili swój odświeżony skład zaledwie tydzień temu.

Bill był już graczem NiP w okresie od 04-11-2014 do 18-03-2015. W tym czasie pojawił się na pięciu międzynarodowych eventach, które zespół zakończył z pozytywnymi wynikami. Ponad trzy tygodnie po dołączeniu do drużyny, Maikelele wraz z kolegami zdobył srebrny medal na DreamHack Winter 2014. W finałowym starciu ulegli francuskiej drużynie Team LDLC. Mecz zakończył się wynikiem 1-2. Mimo dobrych rezultatów, organizacja postanowiła wymienić Szweda na Aleksiego “allu” Jalli, który pożegnał się z drużyną pod koniec zeszłego roku. Mówiło się, że przyczyną zmiany w składzie była negatywna postawa Mikaila.

maikelelenip

W maju postanowił stworzyć międzynarodową drużynę złożoną z super gwiazd – Team Kinguin. W skład zespołu pierwotnie wchodzili tacy gracze jak Adil “ScreaM” Benrlitom czy Dennis “dennis” Edman. Obydwaj zawodnicy aktualnie reprezentują Titan oraz fnatic. Mimo, że drużynie nie dawano wielkich szans na odniesienie sukcesu, to ta pokazała ludziom, że jest w stanie walczyć o najwyższe miejsca. Team Kinguin dostało się na major event w Kolonii, który zakończyli w najlepszej ósemce. Oznaczało to, że zespół nie musi grać w kwalifikacjach do kolejnego major eventu, który odbył się w Cluj-Napoce. Tam, G2 eSports (red. Team Kinguin zmieniło się w G2 eSports), doszło do półfinału i zakończyło turniej zajmując 3-4 miejsce.

maikeleleg2

Odrzucenie oferty wydaje się być uzasadnione. Nie ma sensu wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Aktualnie zespół G2 eSports radzi sobie o wiele lepiej niż szwedzka drużyna. Może decyzja byłaby inna, gdyby wcześniej NiP nie zdecydowało się na zmianę zawodnika. Jak teraz wyglądałby nowy skład szwedzkiej organizacji? Świeżości dodał Jacob “pyth” Mourujärvi, ale możliwe jest, że znalazł się w składzie dzięki decyzji Billa. Prawdopodobne jest również, że Ninjas in Pyjamas zdecydowałoby się na dodanie dwóch nowych zawodników i z zespołem pożegnałby się Adam “Friberg” Friberg.