Respawn.pl

Strona główna » Major CS:GO zawita do Paryża. BLAST zorganizuje prestiżowy turniej

Major CS:GO zawita do Paryża. BLAST zorganizuje prestiżowy turniej

Autor: Maciek Paszkiewicz

BLAST zapowiedział, że pierwszy Major w 2023 roku odbędzie się pod ich banderą. Zorganizowany zostanie w 2023 roku, ale na więcej szczegółów dotyczących wydarzenia musimy jeszcze poczekać.

Kilka dni temu informowaliśmy o przeciekach dotyczących pierwszego Majora w 2023 roku, które wskazywały na to, że turniej zostanie zorganizowany w 2023 roku w Paryżu. Teraz te doniesienia zostały potwierdzone przez organizatorów i faktycznie w przyszłym roku będziemy świadkami “mistrzostw świata w CS:GO” na Starym Kontynencie, a dokładnie to u Trójkolorowych. Znamy już nawet dokładną datę, ponieważ wydarzenie odbędzie się w dniach 8-21 maja, a kwalifikacje do RMR (Regional Major Ranking) zostały zaplanowane na luty oraz marzec.

RMR z kolei będzie rozgrywane w dniach 3-9 kwietnia tego roku. Impreza w Paryżu ma być pierwszym Majorem w 2023 roku i jednocześnie pierwszym, który odbędzie się we Francji (a także pierwszym od tego organizatora). Na pewno przed BLASTEM stoi teraz duże wyzwanie, ale patrząc na poziom turniejów przygotowywanych przez nich, możemy być spokojni o poziom organizacji rozgrywek.

CZYTAJ TAKŻE: znamy pierwsze karty Ones To Watch w FIFA 23

BLAST chce dostarczyć najwspanialszego Majora do tej pory

Społeczność graczy CS:GO prosiła wiele razy BLAST-a o to, żeby podjął się organizacji najważniejszego i najbardziej wymagającego turnieju w Counter Strike’a. Firma postanowiła spełnić życzenie kibiców i spróbuje dostarczyć “najwspanialszego Majora do tej pory”. Na ten temat wypowiedział się także Robbie Douek, dyrektor generalny BLAST:

BLAST zawsze miał ambicję i marzenie, aby wziąć udział w Majorze, wydarzeniu, które słusznie jest postrzegane jako szczyt e-sportu i rywalizacji w grach. Oglądaliśmy i czekaliśmy na odpowiedni moment, aby dostarczyć niezapomnianego Majora. W przyszłym roku mija 10 lat Majorów i jesteśmy bardzo pewni, że uczcimy tę okazję, dostarczając najlepszego do tej pory Majora dla fanów CS:GO, aby mogli doświadczyć i cieszyć się nim. Będziemy ściśle współpracować z Valve, aby zapewnić, że spełnimy i przekroczymy oczekiwania społeczności i zorganizujemy niesamowite wydarzenie.