Respawn.pl

Major w Dota 2 zagrożony! Sprawa może dotyczyć także CS:GO

Autor: Michał Maćkowski
The International 10

Złe wieści ma dla fanów Valve, które poinformowało o problemach organizacyjnych Majora The International 10, który planowo ma odbyć się w Szwecji. Sprawa może dotknąć także imprezę w CS:GO, która ma odbyć się trzy miesiące później. 

Valve ma sporo kłopotów z organizacją swoich wydarzeń. W zeszłym roku najważniejsza impreza w Dota 2 została odwołana ze względu na pandemię. Teraz sytuacja epidemiologiczna jest o wiele lepsza i turniej z najlepszymi zespołami miał odbyć się w Szwecji. Jednak sprawa nieco się skomplikowała i niewykluczone, że impreza zostanie przeniesiona do innego europejskiego kraju.

Federacja sportu w Szwecji zagłosowała przeciwko włączeniu esportu w ich struktury, przez co gracze musieliby ubiegać się o wizy w standardowych procedurach, które jak wiemy nie zawsze są najszybsze. Z tego powodu Valve postanowiło zgłosić się do władz Szwecji, które aktualnie są w rozsypce, bowiem dotychczasowy premier Stefan Loefven został odwołany, a co za tym idzie może doprowadzić do przedterminowych wyborów. Organizatorzy  chcieli bowiem, by The International zostało wydarzeniem sportowym, a gracze mogliby ubiegać się o specjalną sportową wizę. Niestety władze kraju bardzo szybko odpowiedziały negatywnie na prośbę Valve i odrzuciły wniosek.

To niestety stawia Valve w nienajlepszej sytuacji, które już rozpoczęło poszukiwanie innego miejsca na zorganizowanie zbliżającego się wielkimi krokami The International. Start najważniejszej imprezy w Dota 2 zaplanowany jest na 5 sierpnia, co oznacza że nie pozostało zbyt wiele czasu na poważne zmiany.

Co ciekawe sprawa z Dotą 2 może przenieść się także na CS:GO, bowiem trzy miesiące po The International 10 ma odbyć się Major PGL Major Sztokholm 2021. W tej sytuacji pozostaje sporo niejasności i niewykluczone, że imprezy zostaną przeniesione. Jeżeli tak to być może do Polski, gdzie przypomnijmy w 2017 roku PGL właśnie w Krakowie zorganizowało Majora w CS:GO. Dla wielu fanów CS’a w Polsce była to super impreza, a aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju może sprzyjać takiej decyzji.