Mamy dwie polskie formacje w ESL Pro League – ORKS z awansem!

Autor: Maks Bartosik

Zakończył się półfinał europejskich kwalifikacji do ESL Pro League S18, w którym Polacy z ORKS podejmowali SAW. Stawką meczu był bilet do CS’owej Ligi Mistrzów…

Półfinałowy pojedynek pomiędzy Polakami i Portugalczykami rozgrywany był w formacie Best Of Three. ORKS zdecydowali się na zagranie Nuke’a, SAW wybrało Vertigo, a decydującą mapą miało być Inferno.

Nuke (pick ORKS)

Początek Nuke’a był dla Polaków wyśmienity. Vegi i spółka rozpoczęli od prowadzenia 7:1 po stronie atakującej i dopiero od dziewiątej rundy Portugalczycy zaczęli punktować regularniej. Do przerwy jednak Polacy zdołali utrzymać prowadzenie i do strony CT przystąpili prowadząc 10:5.

Po zmianie stron ORKS szybko powiększyli swoje prowadzenie, dokładając kolejne trzy punkty na swoje konto. SAW zdołało jednak na to odpowiedzieć, jednak nie zdołali zmniejszyć tej pięciorundowej straty. Natomiast ORKS szybko dorzuciło dwa kolejne punkty i zagwarantowało sobie siedem punktów mapowych przy wyniku 15:8. Portugalska formacja nie złożyła broni i walczyła do końca, jednak ostatecznie Polacy zdołali zamknąć Nuke’a wynikiem 16:13.

Vertigo (pick SAW)

Vertigo Polacy rozpoczęli po stronie CT. Formacja snxa mimo lekkich kłopotów na początku, gdy przegrywali 1:3, zdołali wyjść na prowadzenie 9:5. Do przerwy ostatecznie Polacy mieli trzyrundową przewagę, co dobrze zwiastowało drugą połowę spotkania na Vertigo.

I faktycznie, początek drugiej połowy był udany. ORKS zdobyli dwa pierwsze punkty i powiększyli przewagę do pięciu punktów przy wyniku 11:6. SAW jednak się przebudziło i po chwili zbliżyło się do polskiej formacji na jeden punkt, ale Polacy nie dali się dogonić i po chwilowym zastoju, wygrali kolejnych pięć rund i wygrali 16:10.

Dwie polskie drużyny w ESL Pro League!

Wygrana nad SAW oznacza, że ORKS zagrają w nadchodzącym osiemnastym sezonie ESL Pro League! Vegi i spółka dołączą do 9INE i razem z “Dziewiątkami” będą reprezentować nasz kraj w rozgrywkach CS’owej Ligi Mistrzów!