Respawn.pl

Strona główna » Mandzio zbanowany na Twitchu

Mandzio zbanowany na Twitchu

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny tydzień to i kolejne bany na wiodącej platformie do nadawania na żywo. Tym razem na Twitchu blokadę otrzymał Łukasz “Mandzio” Samoń. Praktycznie nie ma tygodnia, by ktoś, kto cieszy się sporą popularnością na serwisie należącym do Amazona, nie otrzymał wykluczenia.

Twitch banuje twórców coraz częściej i coraz częściej są to bany za bardzo śmieszne i absurdalne powody. Dla nas, jako widzów są one najzwyczajniej w świecie niezrozumiałe, ale niestety nie mamy na to wszystko jakiegokolwiek wpływu. Doskonale jednak dostrzegamy, kiedy sami nasi czytelnicy mówią, że z tym Twitchem to dzieje się coś złego. Dziś głównym tematem będzie Mandzio, który otrzymał blokadę. 

Samonia przede wszystkim możemy kojarzyć z YouTube’a. Jednak od dłuższego czasu Mandzio udziela się także na Twitchu. Nie da się zaprzeczyć, że idzie mu całkiem nieźle, ponieważ w trwającym jeszcze miesiącu lutym zajmuje aktualnie dwunaste miejsce w kategorii obejrzanych godzin w rankingu przygotowanym przez Streamerzy.pl.

A za co twórca otrzymał blokadę? Najprawdopodobniej za “c-worda”, co sam zainteresowany zakomunikował za pośrednictwem swojego Twittera. Dla nas oczywiście wyzywanie drugiej osoby powinno być potępiane i nie ma na to miejsca w sieci. Jednakże czy za samo wypowiedzenie niecenzuralnego słowa streamerzy powinni otrzymywać bana? To już pytanie ściśle skierowane do Twitcha i jego regulaminu, a także wytycznych. 

Ban pewnie o jedno słowo za dużo przy tym, jak chłopak Natsu fajną datę mi ukradł, happens – napisał Mandzio. 

Nie wiadomo jeszcze na jaki okres została nałożona kara. Warto z tego miejsca jednak dodać, że jest to już druga blokada historii twórczości Mandzia na Twtichu.