Respawn.pl

Maniac zostaje trenerem Team EnVyUs

Autor: Sergiusz Lelakowski

Były reprezentant zespołu Titan – Mathieu “Maniac” Quiquerez postanowił przyjąć ofertę objęcia stanowiska trenera Team EnVyUs.

Szwajcar rozstał się z drugim najlepszym zespołem we Francji we wrześniu, gdy Titan postanowiło ściągnąć do siebie swojego byłego zawodnika, Adila “ScreaM” Benrlitom, który postanowił zakończyć współpracę z G2 eSports. Od tamtego czasu pełnił rolę analityka na turniejach CS:GO. Quiquerez pojawił się m.in. na IEM San Jose oraz finałach FACEIT, a jeszcze w tym tygodniu pojawi się na StarSeries Final w Mińsku.

Kenny “kennyS” Schrub oraz jego koledzy nie mieli okazji pracować w zespole z trenerem od czasu rozstania pierwotnego składu z organizacją Team LDLC. Wtedy to, za przygotowywanie zawodników dbał Emmanuel “MoMaN” Marquez, który jednocześnie pełnił rolę menadżera drużyny.

Maniac sądzi, że jego umiejętności pomogą zespołowi w zostaniu numerem 1 na scenie Counter-Strike’a, a doświadczenie nabywane jako analityk znacznie mu w tym pomoże. Szwajcar nie wyklucza również powrotu do profesjonalnej gry, lecz na tę chwilę chce zobaczyć EnVyUs zasiadające na tronie.

Mimo to, że francuski zespół pojawi się na finałach StarSeries, to ich nowy trener nie będzie w stanie zapewnić im wsparcia. Wynika to z jego zaproszenia do analyst desk’u, które przyjął jeszcze przed ogłoszeniem go jako “szóstego zawodnika” drużyny. Mike “hastro” Rufail, właściciel Team EnVyUs, zapewnia wszystkich, że jest to jedyny taki przypadek i Maniac nie będzie mógł więcej pełnić roli analityka na turniejach, w których będzie uczestniczyć ich zespół CS:GO. Hastro powiedział również, że wybór padł na Szwajcara, gdyż poszukiwali osoby mówiącej po francusku, która grała na profesjonalnym poziomie i która jest w stanie przygotować zespół mentalnie. Warto dodać, że Maniac posiada tytuł magistra w dziedzinie psychologii organizacyjnej.