Respawn.pl

mantuu kontra Cloud9. Kto pojedzie na jesienne finały BLAST-a?

Autor: Krzysztof Sarna

Dobiega końca turniej BLAST Premier Fall Showdown. Niedziela będzie zwieńczeniem rozgrywek online, które toczą się głównie o awans na jesienne finały cyklu. W decydującym pojedynku ujrzymy Polaka – Mateusza “mantuu” Wilczewskiego, który wraz ze swoimi kolegami z Cloud9 zagrają o awans.

mantuu i spółka czy C9?

Po czterech dniach rywalizacji w ramach BLAST Premier Fall Showdown nastał czas na wyłonienie zwycięzcy. Pula nagród z pewnością nie robi wrażenie, ale w tym wydarzeniu nie pieniądze są ważne, a awans na BLAST Premier Fall Final. W akcji ujrzymy Polaka – Mateusza Wilczewskiego, który wraz ze swoimi kolegami za wszelką cenę będzie chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 

Organizacja z Niemiec w ćwierćfinale pokonała najpierw 9INE i nie stanowiło to żadnego zaskoczenia. Niespodzianką było jednak wyeliminowanie drugiej siły świata – ENCE w półfinale. W przypadku ekipy z regionu CIS było bardzo podobnie, ponieważ wygrana z Movistar Riders była spodziewana. Pokonanie G2 Esports stanowiło już sensację, wszak jeszcze przed starciem to “Samuraje” były stawiane w roli faworyta.

W światowym rankingu HLTV wyżej plasuje się organizacja ze Stanów Zjednoczonych, która zamyka grono najlepszej dziesiątki świata. BIG jest trochę oddalone, co potwierdza dziewiętnaste miejsce. W bieżącym roku ekipy te mierzyły się dwukrotnie. Najpierw na BLAST Premier Spring Showdown. Wówczas 2:1 triumfowało C9. Następnie podczas fazy pretendentów BLAST.tv Majora w Paryżu 2:0 wygrali podopieczni Konstantina “groove’a” Pikinera. A jak będzie dzisiaj? Z pewnością faworytem do zwycięstwa jest rosyjsko-kazachski zespół, niemniej jednak nie należy pod żadnym pozorem skreślać niemiecko-polskiego kolektywu, który w ostatnim okresie wygrywał z wyżej postawionymi od siebie.

18:00 | BIG vs. Cloud9 – BO3 

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!