Respawn.pl

Mantuu nie jedzie na BLASTA. Zastąpi go Rosjanin

Autor: Aleksander Kurcoń

Ważne zmiany w OG, na szczęście tylko chwilowe. Na zbliżającym się BLAST Premier Spring Final 2022 nie wystąpi Mateusz “mantuu” Wilczewski. W składzie zastąpi go Abdul “degster” Gasanov.

BLAST zbliża się wielkimi krokami, turniej bowiem wystartuje już 15 czerwca. Jest to ważna impreza dla OG, które historycznie całkiem nieźle sobie radzi u tego organizatora. W tym roku może być jednak trudno o sukces. W składzie na najważniejszy etap – wiosenny finał – zabraknie mantuu.

Polak jest wiodącą postacią OG i najlepszym graczem formacji. 24-latek nie pojedzie do portugalskiej Lizbony z powodu choroby, której nabawił się podczas turnieju Global Esports Tour Dubai w Emiratach Arabskich. Tym samym OG musi poradzić sobie bez największej gwiazdy.

Kto zastąpi Polaka? Wybór nietypowy, bo będdzie to degster. To 20-letni gracz, który do niedawna był częścią składu Spirit. Po sukcesie na Majorze nieoczekiwanie odsunięto go od składu i tym samym Rosjanin musi szukać sobie nowego klubu. Dlaczego Gasanov odszedł? Jako powód podał brak możliwości pozostania na dłużej w Serbii, czego oczekiwała organizacja.

Turniej w Lizbonie może być więc dobrym oknem wystawowym dla degstera, który szuka nowej drużyny. Być może będzie to dla niego dodatkowa motywacja. IEM Dallas 2022 pokazał, że gra ze stand-inem nie jest z góry skazana na porażkę – casus ENCE. OG jednak czeka trudne zadanie, gdyż w grupie zagra z Natus Vincere, ENCE i BIG.

Skład OG na BLAST Premier Spring Final 2022:

  • mini flag icon of Israel Shahar “flameZ” Shushan
  • mini flag icon of Serbia Nemanja “nexa” Isaković
  • mini flag icon of Czech Republic Adam “NEOFRAG” Zouhar
  • mini flag icon of Poland Maciej “F1KU” Miklas
  • mini flag icon of Russian Federation Abdul “degster” Gasanov (stand-in)
  • mini flag icon of Denmark Casper “ruggah” Due (trener)