Respawn.pl

mantuu zostanie nominalnym snajperem BIG? Raport

Autor: Marcin Kapusta

W kuluarach pojawiły się doniesienia, że BIG poszukuje nowego snajpera. Jednym z kandydatów do objęcia fotela jest Mateusz “mantuu” Wilczewski!

W obliczu regresu i niezadowalających wyników na arenie międzynarodowej, BIG zamierza zwolnić Marcela “hypeda”  Köhna, którego forma indywidualna pozostawia wiele do życzenia. Jak donosi na Twitterze German CS Leaks, do roli nominalnego snajpera berlińskiej organizacji przymierzany jest Mateusz “mantuu” Wilczewski.

mantuu nowym zawodnikiem BIG?

Angaż Wilczewskiego w BIG nie stworzyłby bariery językowej. Polak doskonale zna język niemiecki, bowiem swoje pierwsze kroki w profesjonalnej karierze stawiał na podwórku znad Renu, reprezentując drużyny pokroju PANTHERS Gaming czy ALTERNATE aTTaX. Pod ich banderą kilkukrotnie sięgał po tytuł Mistrza Niemiec od ESL. Pod koniec 2019 roku obrał kierunek międzynarodowy, dołączając do nowopowstałego składu OG. Oprócz Polaka, jego szeregi zasiliły renomowane nazwiska, takie jak Aleksi “Aleksib” Virolainen i Nathan “NBK” Schmitt. Utożsamiając się z tym kolektywem, mantuu wywalczył m.in. wicemistrzostwo drugiej odsłony Flashpointa i IEM New York 2020 Europe, a także dotarł do półfinałów DreamHack Open Summer 2020 Europe i czternastego sezonu ESL Pro League. Niemniej w czerwcu 2022 Polak stracił posadę w wyjściowym składzie na rzecz Abdula “degstera” Gasanowa. Wraz z nadejściem bieżącego roku, zobowiązania kontraktowe wygasły i stał się wolnym agentem.

Jeżeli doniesienia potwierdzą się, skład BIG będzie wyglądał następująco:

  • Germany Johannes “tabseN” Wodarz
  • Germany Josef “faveN” Baumann
  • Germany Karim “Krimbo” Moussa
  • Germany Nils “k1to” Gruhne
  • Poland Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • Germany Fatih “gob b” Dayik (trener)