Respawn.pl

Mapy do treningu w Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Do Counter-Strike 2 wreszcie zawitał warsztat, który był ważnym i nieodłącznym elementem poprzedni wersji. Warto zatem sprawdzić, jakie mapy do treningu umiejętności warto pobrać. 

Mapy z warsztatu do treningu w Counter-Strike 2

Serwery społeczności i właśnie mapy z warsztatu, stworzone przez graczy są najczęstszymi wyborami, jeżeli gracz chce poćwiczyć swoje umiejętności w CS2. Wybór na Steamie jest bardzo duży, z czego wiele map nie jest zrobionych dokładnie. Warto zatem przed rozpoczęciem treningu pobrać mapy, na których profesjonaliści, ale także niedzielni gracze szlifują swoje umiejętności.

Nie ma co ukrywać, że wielu twórców map z CS:GO przenosi już swoje dzieła do nowej wersji gry, dzięki czemu znane nam mapy do trenowania umiejętności będą lub są już dostępne w Counter-Strike 2. Warto zatem sprawdzić, czy ulubione mapy z warsztatu, które dostępne były w starszej wersji gry, są już dostępne w CS2.

Co można trenować w Counter-Strike 2?

Counter-Strike to gra, w której liczy się wiele umiejętności, nie tylko strzelanie. Każdy granat, flash, skan czy kontrola odrzutu broni w pewnym momencie może wygrać nam rundę. Dlatego też profesjonalni gracze skupiają się nie tylko na umiejętnościach strzeleckich, ale także na zapamiętywaniu granatów, skanów, podsadzek czy movementu, który w CS2 nieco się zmienił. Dlatego też warto przyjrzeć się mapom, dzięki którym poprawimy kilka umiejętności potrzebnych w Counter-Strike 2.

Mapy do treningu strzeleckiego w CS2

Najpopularniejszymi mapami w warsztacie są oczywiście te, które mają na celu poprawić nasze umiejętności strzeleckie w Counter-Strike 2. Również ten rodzaj map został bardzo szybko przeniesiony do nowej wersji gry i najłatwiej znaleźć coś dla siebie. Najpopularniejszą mapą do treningu strzeleckiego w warsztacie Steam jest Aim Botz – Aim Training (CS2) stworzone przez uLLeticaL. Mapa znana jest wielu już z CS:GO, więc nie mogło jej zabraknąć również w CS2.

Mapa do treningu Counter-Strike 2

fot. Steam

Drugą bardzo popularną mapą już w nowej wersji gry do treningu strzeleckiego jest CSStats Training Map (CSGOHUB). Plansza powstała przy współpracy między innymi z ESL i pozwala ustawić różne kombinacje poruszania się przeciwników czy dodanie przeszkód.

cstats cs2

fot. steamworkshop

Inne mapy z warsztatu do treningu strzeleckiego w Counter-Strike 2:

  • GGPredict Training Hub – Dostępna tutaj
  • FAST AIM/REFLEX TRAINING [CS2] – Dostępna tutaj
  • Aim Training – Quick WarmUp (zawiera cztery tryby rozgrywki) –  Dostępna tutaj

Mapy do treningu movementu w Counter-Strike 2

Kolejnym ważnym elementem, który warto trenować w CS2 jest poruszanie. Różnica między nową wersją gry a CS:GO jest dosyć spora i różnica w tym aspekcie także jest mocno odczuwalna. W warsztacie można znaleźć tylko kilka map wartych pobrania i dzięki którym można polepszyć swoje poruszanie się w grze. Do tego służą między innymi mapy do surfu. Jedną z pierwszych plansz w Counter-Strike 2 jest surf_beginner, która szczególnie dla początkujących graczy, będzie przydatna.

Surf CS2

Druga ciekawa mapa do ćwiczenia umiejętności poruszania w Counter-Strike 2 nie opiera się na metodzie sufr. Tym razem drugą propozycją jest bunny hop, który dzięki odpowiednim ustawieniom mapom można poćwiczyć, a przy okazji nieco się rozgrzać. Mapą do bunny hopa, dosyć prostą, ale z pewnością dla wielu wystarczającą jest bhop_emevaelx3. To jednak po wejściu na serwer zalecamy użycie poniższych komend w konsoli:

  • sv_autobunnyhopping 1 – Włącza automatyczny bunny hop
  • sv_enablebunnyhopping 1 – Wyłącza limit prędkości poruszania się
  • sv_airaccelerate 1000 – Poprawia poruszanie się w powietrzu
  • sv_accelerate 10 – Poprawia poruszanie się.

bunny hop CS2

Ciekawą alternatywą do treningu poruszania się z połączeniem zabawy ofertuje mapa Only Up!, która nawiązuje do gry o tej samej nazwie. Na mapie naszym celem jest skakanie na dane elementy, dzięki którym wspinamy się coraz wyżej. Z pewnością dla fanów Counter-Strike 2 i gry Only Up! jest to idealne rozwiązanie.

CS2 ONLY UPInne mapy z warsztatu do treningu movementu w Counter-Strike 2:

  • Bhop_Colour – Dostępna tutaj
  • surf_utopia_njv – Dostępna tutaj

Mapy do treningu CS 2 – podsumowanie

Warsztat Steam to ciągle rosnąca przestrzeń, a twórcy map dzięki nowemu silnikowi produkcji Valve otrzymali nowe możliwości. Warto zatem co jakiś czas zaglądać do warsztatu i przejrzeć najpopularniejsze plansze, dzięki którym możemy polepszyć swoje umiejętności w CS2.