Respawn.pl

Strona główna » Marix kompletuje skład Sprout

Marix kompletuje skład Sprout

Autor: Krzysztof Sarna

Jeszcze dwa dni temu na pokładzie Sprout było jedynie trzech graczy. Organizacja z Niemiec postanowiła przedstawić nową dwójkę swoich reprezentantów w piątek i sobotę. To właśnie dziś Max “Marix” Kugener został okrzyknięty nowym, a jednocześnie ostatnim elementem całej układanki. 

Sprout zmuszone wręcz było pozyskać dwóch zawodników. W rezultacie wczoraj zaprezentowano Victora “Staehra” Staehra. Dziś natomiast wiemy już, że organizacja wywodząca się zza naszej zachodniej granicy może zabierać się do pracy dzięki skompletowaniu składu. Ostatnim elementem zestawienia okazał się Marix.

Sprout czy tego chciało, czy nie – zmiany musiało przejść. Josef “faveN” Baumann został wykupiony przez BIG, co zostało jednocześnie okrzyknięte najdroższym transferem w historii niemieckiego CS’a. Ponadto z formacji odszedł Rodak, Kamil “KEi” Pietkun, wyrażający chęć powrotu na polską scenę i najprawdopodobniej grę u boku Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. 

Kugener to 18-latek z Luksemburga. Przypomnijmy, że Staehr, który oficjalnie został zaprezentowany wczoraj, ma siedemnaście lat i pochodzi z Danii. Oznacza to, że Sprout nadal stawia na międzynarodowy skład, przy okazji pokładając nadzieję w młodych. To oczywiście zasługuje na ogromne wyrazy uznania, wszak to przecież młodsze pokolenia tworzą przyszłość. Kugener w przeszłości reprezentował barwy Defusekids czy LowLandLions jeszcze na scenie krajów Beneluksu. Od sierpnia ubiegłego roku związany był z kolei z CC OGLUM, z którym udało mu się zająć trzecie miejsce na UNITE Pro Series Summer, grając u boku Denisa “denisa” Howella,  a także zdobyć mistrzostwo osiemnastego sezonu 99Liga Div. 1. 

Dla wielu osób moje dołączenie do Sprout jest nieoczekiwanym ruchem, ale cieszę się, że otrzymałem tę szansę – przyznał Luksemburczyk. – Jest to świetna szansa, aby udowodnić, że młode talenty są przyszłością. To również duży krok dla mnie w życiu osobistym, ponieważ przeprowadziłem się do Niemiec, tak więc możemy kontynuować rywalizację w niemieckich ligach – kontynuował najnowszy gracz niemieckiej organizacji. 

W tej sytuacji skład Sprout prezentuje się następująco:
  • Timo “⁠Spiidi⁠” Richter
  • Fritz “⁠slaxz-⁠” Dietrich
  • Rasmus “⁠raalz⁠” Steensborg
  • Victor “⁠Staehr⁠” Staehr
  • Max “⁠Marix⁠” Kugener
  • Danny “⁠BERRY⁠” Krüger – trener

Dla Marixa Sprout jest największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze. Aktualnie formacja jest pewna jedynie w szesnastym sezonie ESL Pro League Conference, który jest zaplanowany na 14-19 czerwca. Jednak możemy być pewni, że ujrzymy tę ekipę o wiele, wiele szybciej, a to za sprawą zaproszeń do innych turniejów.