Respawn.pl

Strona główna » Marka CLEANT wkracza na esportową scenę ze składem CS:GO

Marka CLEANT wkracza na esportową scenę ze składem CS:GO

Autor: Kamil Kowala

Jedną z najbardziej charakterystycznych marek odzieżowych w Polsce wkracza do CS:GO. Pod banderą CLEANTmix swoje mecze rozgrywać będą dotychczasowi reprezentanci psychasiada, którzy nie tak dawno zapewnili sobie udział w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2019.

CLEANT to firma założona przez trzech braci, która od paru ładnych lat wypełnia szafy młodych ludzi. Ich logo w kształcie pioruna niektóre grupy wiekowe mogą nazwać za wręcz kultowe.

Właściciele marki czyli Maksymilian, Marek oraz Mateusz Ekes z esportem nie mieli wcześniej do czynienia, jednakże zapewniają, nowe wyzwania nie są im straszne. Co prawda sami nie chcą się jeszcze nazywać pełnoprawną organizacją, aczkolwiek ich plany oraz ambicje są dalekosiężne, tak więc powinniśmy oczekiwać coraz więcej CLEANT-u na naszym podwórku.

Drużyna poszukiwała podmiotu, który przygarnąłby ich pod swoje skrzydła, ponieważ jako typowo miksowy skład nie mogli wziąć udziału w ESL Mistrzostwach Polski.

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się polskiemu esportowi, rozmawialiśmy z kilkoma organizacjami o potencjalnej współpracy. Po tych rozmowach jedna rzecz stała się dla nas jasna – nie interesuje nas przyklejenie naszego logo do ciała zewnętrznego, odcinanie kuponików do istniejącej struktury. Kiedy usłyszeliśmy o chłopakach, którzy mixem rzucili wyzwanie dużym organizacjom w naszym kraju i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, a jednocześnie nie mogli w nich wystartować bez wsparcia – od razu wiedzieliśmy, że to jest to, czego szukaliśmy, a nie potrafiliśmy nazwać. Spontaniczny styl gry, elastyczność, a przede wszystkim fun z tego, co się gra – to są dokładnie zasady, którymi my kierujemy się w naszych operacjach. Mamy nadzieję, że to ugrają! – mówi Marek.

Skład będzie występował pod nazwą CLEANTmix, która na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć niecodzienną. Sami właściciele przyznają jednak, że zarówno skład, jak i ich doświadczenie w prowadzeniu organizacji można nazwać miksem, stąd takie nazewnictwo. Dodają również, że na zmiany przyjdzie czas, ale teraz mają mnóstwo innych, ważniejszych spraw na głowie.

W skład CLEANTmix wchodzą:

  • Konrad “koyot” Hadała
  • Tomek “exhie” Tuszko
  • Maciej “destroj” Deorocki
  • Dominik “frz” Baran
  • Kuba “Markoś” Markowski