Respawn.pl

mASKED dołączy do Sangal Esports?

Autor: Maks Bartosik
Masked Illuminar

Bardzo możliwe, że doczekamy się kolejnego Polaka w międzynarodowym składzie. Według jednego z leaków, maskeD jest obecnie testowany przez jeden z europejskich składów CS:GO.

mASKED pozostaje wolnym agentem odkąd wraz z końcem marca opuścił Illuminar Gaming. Początkowo Polak był wśród zawodników testowanych przez ex-Honoris, jednak teraz wiemy już, że na 90% nie dołączy do reiko i spółki. Dzisiaj pojawiła się informacja, że były snajper Illuminar przebywa obecnie na testach w jednym z europejskich składów.

Mowa o Sangal Esports, które obecnie poszukuje piątego zawodnika w związku z zbliżającym się końcem wypożyczenia dotychczasowego snajpera – Love “phzy” Smidebranta. 20-letni Szwed jest aktualnie wypożyczony z Young Ninjas, jednak wszystko wskazuje na to, że Sangal nie uda się przedłużyć z nim współpracy. W związku z tym turecko-holenderska organizacja rozpoczęła poszukiwania nowego snajpera, a jednym z testowanych zawodników jest właśnie Bartłomiej “mASKED” Trybuła.

Sangal ma za sobą ciężki początek roku 2023. ScrunK i spółka totalnie nie radzą sobie w turniejach on-line, czego najlepszym dowodem jest choćby odpadnięcie z ESL Challenger League na etapie trzeciej rundy po porażce z Paloma. Europejski skład nie zdołał również awansować do zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR, a w ostatnich tygodniach zaliczył dwa nieudane występy w rozgrywkach z serii CCT.

Jeśli mASKED przejdzie testy w Sangal, to skład europejskiej drużyny będzie prezentował się następująco:

  • Kornél “⁠kory⁠” Szedlár
  • Robin “⁠ScrunK⁠” Röpke
  • Can “⁠kyuubii⁠” Kamber
  • Caner “⁠Soulfly⁠” Kesici
  • Bartłomiej “mASKED” Trybuła
  • Klesti “stikle-” Kola (trener)