Respawn.pl

Mateusz "matty" Kołodziejczyk – o jeden krok od zakwalifikowania do Minor!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Team Refuse to drużyna, która swoją nazwą zarówno nie wzbudza żadnych szczególnych emocji, jak i mało widzów świadomych jest jej istnienia na profesjonalnej scenie. Mimo, że nieznana to ciągle warta uwagi – w skrócie tak można ją opisać. Pod banderą wyżej wymienionej organizacji grają tacy zawodnicy jak Mateusz “matty” Kołodziejczyk, czy chociażby Piotr “morelz” Taterka. 

Zaczniemy od małego wprowadzenia do sytuacji. Stosunkowo nie tak dawno temu, gdy głośno było o aferach związanych z podstawianiem się na oficjalnych meczach jedynie po to, aby przytulić dodatkowy zarobek, w ALSEN-Team grali tacy zawodnicy, jak Damian “Diamon” Żarski, Michał “bCk” Lis, Jakub “Kub” Pamuła, Michał “michi” Majkowski oraz Mateusz “matty” Kołodziejczyk. Pewnego feralnego dnia postanowili oni, zapewne z racji niewystarczających funduszy przekazywanych na ich konta z ramienia organizacji, “sobie dorobić”. Dwóm ostatnim z wymienionych graczy nie zostały udowodnione zarzuty, lecz ciągle widnieją oni na liście. O całej sytuacji przeczytać można w TYM miejscu, lecz w skrócie mówiąc – duże pieniądze za niezbyt wyrafinowane oszustwo. Konsekwencje miały początkowo tyczyć się także graczy z innych drużyn, m.in. ówczesnego ESC, czy chociażby AMNESIA. Oskarżenia wobec nich zostały jednak szybko umorzone i mogli oni powrócić do regularnej, turniejowej gry. Po przeczytaniu tego momentu szybko nasuwa się na myśl inne wydarzenie związane ze słynnym “iTHROWPOWER“, nieprawdaż?

11846697_1471239376504991_6394288927905433850_n

Pierwszy od lewej – Mateusz “matty” Kołodziejczyk

Krótki wstęp za nami, więc przejdźmy już do dzisiejszych wydarzeń – wczoraj pojawiła się informacja o tym, że wszelkie bany związane z ustawianiem meczy, podstawianiem się, nie zostaną nigdy unieważnione i zaklasyfikowane są jako permanentne. Artykuł na ten temat widnieje już na naszej stronie i tylko czeka na przeczytanie – nie zwlekajcie! A więc, zapytacie zapewne, dlaczego gracz – Mateusz “matty” Kołodziejczyk, który widnieje na liście, uzyskał pozwolenie na grę w jakimkolwiek turnieju? Zapewne całą sytuacja powstała poprzez niedopatrzenie administratorów, którzy niezbyt szybko, lecz skutecznie naprawili swój błąd, dyskwalifikując całą drużynę Team Refuse. Czy słusznie? – Na uwadze należy mieć ciągle to, że Mateuszowi nie zostało nigdy nic udowodnione – Dla niektórych zapewne tak, ponieważ gracz, który ponoć nie był uczciwy w przeszłości i źle wpłynął na wizerunek sceny nie powinien już nigdy móc grać oficjalnych spotkań, a dla pozostałych – odwołując się do braku dowodów – zupełnie niesprawiedliwie.

Spotkanie, w którym cała sytuacja wyszła na jaw znajduje się TUTAJ.

Zawodnicy, jak wskazują ich fanpage, są zaskoczeni daną sytuacją i uważają ją za kompletnie niesłuszną.

https://www.facebook.com/morelzyi/posts/946146478807626

Tymczasem, jak sam Piotr “morelz” Taterka wspomniał, szanse na ich dalszy udział
w turnieju są znikome. Życzymy im oczywiście szybkiego wyjaśnienia kwestii, dalszych sukcesów w podboju sceny i możliwości kontynuowania turnieju!