Respawn.pl

Strona główna » Mateusz Morawiecki – Nie zapominajmy, że eBicepsy nie wystarczą, gdy trzeba przenieść ciężkie zakupy

Mateusz Morawiecki – Nie zapominajmy, że eBicepsy nie wystarczą, gdy trzeba przenieść ciężkie zakupy

Autor: Michał Maćkowski
Mateusz Morawiecki

Gorące dyskusje na temat wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i Kamila Bortniczuka o esporcie jeszcze trwają, a my już otrzymaliśmy kolejną ciekawą wypowiedź od premiera naszego kraju.

Wczoraj polską społeczność gamingowo-esportową oburzyły słowa, jakie padły z mównicy sejmowej w kierunku esportu. Jak można się nieco domyślić, politycy nie pozytywnie wypowiedzieli się na temat sportów elektronicznych, a teraz “oliwy do ognia” dolał ponownie Mateusz Morawiecki lub osoba prowadząca konto premiera na Twitterze.

Jarosław “pashabiceps” Jarząbkowski, były gracz Virtus.pro oraz założyciel Pasha Gaming CaMp po środowych wypowiedziach polityków postanowił pokazać na Twitterze, że na obozach faktycznie dzieci wyciągane są poprzez esport do sportu. Na tę miłą zaczepkę postanowił zareagować Mateusz Morawiecki, ale żeby być bardziej dokładniejszym, konto polskiego premiera na Twitterze.

Przeczytaj więcej – Mateusz Morawiecki – Przez esport chcemy dzieci wyciągnąć z domów

Odpowiedź na wpis Jarosława “pashybicepsa” Jarząbkowskiego także nie została przyjęta pozytywnie przez polską społeczność, a to dlatego, że Pasha Gaming Camp faktycznie wyciąga młodych graczy sprzed monitorów komputera, a profil Mateusza Morawieckiego bez zapoznania się z inicjatywą napisał coś odwrotnego, do zaistniałej sytuacji.

Oczywiście nie zabrakło nieprzychylnych komentarzy w kierunku aktualnego premiera, który w ciągu dwóch dni jeszcze bardziej zniechęcił do siebie, jak i aktualnego rządu pasjonatów esportu i gamingu w Polsce.