Respawn.pl

Mateusz Murański nie żyje; Zawodnik MMA zmarł w wieku 29 lat

Autor: Michał Maćkowski
Mateusz Murański

Smutne informacje dotarły do nas ze świata freak-fightów. W wieku 29 lat odszedł od nas Mateusz Murański, znany zawodnik MMA, który walczył między innymi w High League czy FAME MMA. 

Świat polskiego MMA i fanów freak-figtów pogrążony w żałobie po potwierdzeniu doniesień dotyczących Mateusza Murańskiego. Zawodnik MMA zmarł w wieku 29 lat i na ten moment nie jest znana oficjalna przyczyna zgonu.

Społeczność freak-fightów w żałobie – Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański był jednym z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce, który walczył między innymi w High League czy Fame MMA. To właśnie na dziesiątej edycji FAME, Mateusz rywalizował ze swoim byłym przyjacielem Arkadiuszem Tańculą, a następnie bardziej wkroczył do świata freak-fightów.

Mateusz Murański nie był tylko znany z freah-fightów , ale także z występowania w programie telewizyjnym ,,Lombard. Życie pod zastaw”. W ostatnim czasie Mateusz zagrał także rolę w nominowany do Oscara filmie pt. “IO” reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Śmierć Mateusza Murańskiego potwierdzona przez prokuratora

Informację o śmierci Mateusza Murańskiego potwierdził portal Super Express, który skontaktował się z prokuraturą okręgową w Gdańsku.

O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić do ofiary. Na miejsc zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich – powiedziała dla Super Express Grażyna Wawryniuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie Mateusza i prosimy o uszanowanie prywatności członków rodziny.