Respawn.pl

mhl z Endpoint mistrzem Wielkiej Brytanii

Autor: Michał Maćkowski

Miłosz “mhL” Knasiak zdobył kolejny tytuł krajowego mistrza. Tym razem młody Polak pod barwami Endpoint sięgnął po tytuł najlepszy drużyny w Wielkiej Brytanii.

Endpoint od lat dominuje scenę w Wielkiej Brytanii i tym razem nie mogło być inaczej. Ekipa Miłosza “mhL” Knasiaka, która poszukuje swojej optymalnej formy, ponownie okazała się najlepsza w swoim regionie, jednak mecz finałowy nie należał do najłatwiejszych.

mhL mistrzem Wielkiej Brytanii

Endpoint nie kończy swojej dominacji w Wielkiej Brytanii, mimo gry ze zmiennikiem. W składzie obok Miłosza “mhL” Knasiaka mogliśmy oglądać doświadczonego Thomas “Thomas” Utting,  bowiem od kilku miesięcy, organizacja stawia na międzynarodowy skład. Mimo teg  Endpoint ponownie okazało się najlepsze w regionie, jednak tym razem wiele nie brakło, aby tytuł mistrzowski trafił do kogoś innego.

W finałowym pojedynku Endpoint zmierzyło się Viperio, które postawiło spory niespodziewany opór. Najpierw drużyny zmierzyły się na Nuke, gdzie zespół byłego gracza AGO wygrał do 13. Co jednak istotne, dwie kolejne mapy wpadły na konto rywali, także do trzynastu, przez co wielokrotny zdobywca tytułu musiał rozpocząć pogoń. Ta zakończyła się powodzeniem, bo najpierw na Mirage Endpoint wygrało do jedenastu, a następnie na Inferno do dziewięciu, wygrywając całe spotkanie 3:2

Endpoint vs Viperio – 3:2

  • Nuke – 16;13
  • Ancient – 13:16
  • Vertigo – 13:16
  • Mirage – 16:11
  • Inferno – 16:9

Zwycięstwo w kolejnym sezonie ESL Premiership dało Endpoint pewne miejsce w siedemnastym sezonie ESL Pro League Conference, gdzie zagrają także Outsiders, Imperial czy Movistar Riders. Oprócz miejsca w przedsionku pro ligi, do zespołu powędrowało 6480$.