Respawn.pl

MIBR czy BIG. Kto odpadnie z BLAST Premier Fall Groups?

Autor: Krzysztof Sarna

Zmagania grupy B BLAST Premier Fall Groups rozpoczęły się wczoraj. Dziś jednak dojdzie już do pierwszego pożegnania. Z czterech drużyn, które rozpoczynały turniej, na placu boju pozostaną trzy. A o życie zagra MIBR wraz z BIG. 

Wtorek wiele nam wyjaśni spoglądając na dalsze losy grupy B w BLAST Premier Fall Groups. Ze stosunkowo mocnej grupy odpadnie MIBR lub też BIG. Zanim jednak rozegra się spotkanie eliminacyjne, rozegra się finał górnej drabinki. Zwycięzca tego meczu zapewni sobie udział w BLAST Premier Fall Final. 

A w nim G2 Esports zmierzy się z Ninjas in Pyjamas. Ten pierwszy zespół bez problemów uporał się z MIBR. Z kolei organizacja ze Skandynawii po łatwym starciu sprowadziła niemiecko-duński kolektyw do dolnej drabinki. Na papierze za większego faworyta dzisiejszych zawodów uważać można G2, które aktualnie jest na najniższym stopniu podium w światowym rankingu HLTV. NiP natomiast dokładnie wczoraj spadło na dziesiątą lokatę. Nicolai “device” Reedtz i jego koledzy w tym tygodniu będą musieli się postarać, żeby z najlepszej dziesiątki nie wypaść. A nie będzie to łatwym zadaniem, kiedy spojrzymy na to, że 19 czerwca lepszy okazał się francusko-bałkański kolektyw.

Natomiast jeśli mówimy o meczu o życie, to raczej nikt nie ma złudzeń, że w turnieju pozostanie BIG. Mamy tu przecież do czynienia z trzynastą ekipą świata oraz MIBR-em. MIBR-em, który na tę chwilę jest na 49. posadzie. Aktualną drużynę z Brazylii powinniśmy postrzegać jako nową, która mimo wszystko jeszcze się ogrywa, a nie przez pryzmat samej marki. Będzie to pierwsze starcie tych zespołów od połowy lutego bieżącego roku. Ostatnią okazją do walki była faza Play-In Intel Extreme Masters Katowice. W samym spotkaniu lepsza okazała się drużyna zza naszej zachodniej granicy.

Harmonogram wtorkowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

16:30 | G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas – BO3 [Transmisja]

19:30 | MIBR vs. BIG – BO3 [Transmisja]