Respawn.pl

MIBR skompletowało zespół! Ostatnim graczem finalista Majora z Krakowa

Autor: Krzysztof Sarna

Do wznowienia rozgrywek na profesjonalnej scenie CS:GO zostało już niewiele czasu. Prawie że codziennie możemy usłyszeć o ruchach kadrowych formacji i nie inaczej jest w kontekście MIBR. Organizacja z Kraju Kawy skompletowała swój skład. Ostatnim elementem całej układanki okazał się finalista PGL Majora z Krakowa w 2017 roku, Henrique “HEN1” Teles.

MIBR po tym, jak Marcelo “chelo” Cespedes opuścił zespół, nie miał piątego zawodnika. Jednakże wczoraj ogłoszono, że to HEN1 zajmie miejsce pozostawione przez 24-latka. Co ciekawe, jeden z braci Teles ma przejąć obowiązki snajperskie od Breno “brnz4n” Poletto. 

HEN1, zanim dołączył do MIBR-u, przez ostatni miesiąc był bez formacji. Został zwolniony z kontraktu z GODSENT, gdy to zostało przejęte przez 00NATION, Epitacio “TACO” de Melo, Eduardo “dumau” Wolkmera i Bruno “latto” Rebelatta w lipcu. 

CZYTAJ TAKZE: Długo na potwierdzenie nie czekaliśmy! JACKZ nowym zawodnikiem HEET

Telesowi nie można odmówić bogatej kariery. Po prostu trzeba przyznać, że taka jest. Brazylijczyk na swoim koncie ma grę dla wielu uznanych marek w Północnej Ameryce, ponieważ był częścią Tempo Storm, Immortals, Luminosity czy 00 Nation. Bezsprzecznie największym osiągnięciem jest dotarcie do finału PGL Majora w Krakowie w 2017 roku z Immortals. Jednak w tym ostatecznym rozdaniu to Gambit Esports okazało się lepsze. Ponadto wygrał DreamHacka Masters Spring Norh America 2020 czy DreamHacka Open Summer North America 2020. 

Na tym nie kończymy, bowiem HEN1 był 16. najlepszym graczem 2020 roku według HLTV. Pewne jest to, że zarówno sam gracz, jak i zespół będą chcieli rozpocząć nowy sezon z przytupem. Ich pierwsze wyzwania pojawią się już 16 sierpnia, kiedy to wystartuje 42. sezon ESL Challenger League w Północnej Ameryce. Będzie to jednak tylko rozgrzewka przed 16. odsłoną ESL Pro League, której początek zaplanowano na ostatni dzień sierpnia. 

Skład MIBR prezentuje się następująco:

  • Raphael “⁠exit⁠” Lacerda
  • Matheus “⁠Tuurtle⁠” Anhaia
  • Jhonatan “⁠JOTA⁠” Willian
  • Breno “⁠brnz4n⁠” Poletto
  • Henrique “⁠HEN1⁠” Teles
  • Bruno “⁠BIT⁠” Fukuda Lima – trener