Respawn.pl

MICHU i kuben bezrobotni! MAD Lions zamyka sekcję CS:GO

Autor: Krzysztof Sarna

Jak na złość! Michał “MICHU” Müller ponownie został bezrobotny po tym, jak był częścią zagranicznej drużyny. To nie jedyny Polak, ponieważ jego losy podzielił Jakub “kuben” Gurczyński. To wszystko za sprawą faktu, że MAD Lions zamknęło jeszcze we wtorkowy wieczór sekcję Counter-Strike’a: Global Offensive. 

Chyba mało kto spodziewałby się, że MAD Lions zamknie sekcję CS:GO. Tym bardziej przecież, że jeszcze nie tak dawno hiszpańska organizacja pozyskała dwóch zawodników. Jednakże cały skład został wystawiony na listę transferową z możliwością zakupu pojedynczych graczy. 

Podmiot z Hiszpanii leciwą organizacją na scenie nie jest, ale nie ma tu również mowy o nowym zawodniku. MAD Lions powstało pod koniec sierpnia 2017 roku. Przez te niecałe pięć lat o “Lwach” raz słyszeliśmy więcej, a raz mniej. Początki z pewnością nie były łatwe, ponieważ nie udało się zdobywać większych osiągnięć nawet na lokalnej scenie. Włodarze w końcu postanowili zdecydować się na międzynarodowe zestawienie, które pozwoliło docierać do półfinałów DreamHacka Open. Bezsprzecznie do największego wyczynu należy zdobycie mistrzostwa pierwszego sezonu Flashpointa. 

Skład, który poniekąd znamy do dziś, zapoczątkowany został w 2021 roku. Pieczę nad zespołem od połowy marca sprawował Jakub “kuben” Gurczyński. W składzie znalazł się także Filip “tudsoN” Tudev, a zespół powoli prosperował. Na początku bieżącego roku doszło jednak do kolejnych roszad, w wyniku których do drużyny zawitał MICHU oraz Viktor “somedieyoung” Orudzhev. Ekipa jednak nie otrzymała zbyt wiele czasu, ponieważ Ukrainiec ze względu na panującą sytuację geopolityczną musiał odejść od CS-a. 

Dziś zamykamy rozdział jakim jest MAD Lions. Po długim okresie rywalizacji żegnamy się z naszą dywizją CS:GO, a także naszym obecnym składem. Umieściliśmy naszych zawodników na liście transferowej i będziemy z nimi współpracować, by znaleźć dla nich nowe domy. Dziękujemy wszystkim graczom/personelowi, którzy grali z nami – czytamy w Twitterowym poście.

Na dobrą sprawę nie wiadomo, co jest przyczyną rozstania się z grą od Valve. O tym wiedzą jedynie właściciele, a nam pozostaje się tylko domyślać. Często jednak sprawdza się pewne stwierdze, “jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Być może i podsobnie jest w tym przypadku.

Skład MAD Lions prezentował się następująco:

  • Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • Johannes “⁠b0RUP⁠” Borup
  • Michał “⁠MICHU⁠” Müller
  • Viktor “⁠sdy⁠” Orudzhev
  • Volodymyr “⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński – trener