Respawn.pl

MICHU ze srebrem na HTC 1v1 Invitational by PGL!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Polski, wschodzący na szczyt, aimer Michał “MICHU” Müller, który aktualnie gra dla drużyny Lounge Gaming, a występował jako stand-in chociażby w Virtus.pro – wraca do domu ze srebrnym medalem z oryginalnego turnieju zorganizowanego przez PGL. W finale zmierzył się z Shox’em.

Wspomniany turniej odbywał się w Bukareszcie i miał na celu wyłonienie najlepszego zawodnika w pojedynkach 1v1. Zawody były dosyć ciekawe i oryginalne, a zawodnicy walczyli o łączną pulę nagród wynoszącą $25.000. Byliśmy świadkami trzech rodzajów pojedynków – na karabiny, na AWP oraz na pistolety.

MICHU na samym początku zmierzył się z Shox’em, aktualnie grającym dla drużyny G2 Esports. Po zaciętej walce Polak musiał ustąpić świetności Francuzowi przegrywając w pojedynku 2:1.

Tego samego dnia nasz rodak zawalczył ze SpawN’em, obecnie bez drużyny. O ile na karabiny Szwedowi udało się ugrać 12 rund, tak na mapie AWP MICHU ukazał swoją totalną dominację oddając przeciwnikowi zaledwie 2 rundy, tym samym wygrywając 2:0. Następnie Polak zmierzył się z XANTARES’em. Turek ze Space Soldiers przegrał w pojedynku z Michałem 0:2, w obu mapach, na karabiny i AWP docierając maksymalnie do 13 punktów na swoim koncie.

Następnego dnia na “MICHA” czekały pojedynki z graczami pierwszego sortu – KioShiMą, KennyS’em, flamie’m i finalny, z Shox’em. Z tym pierwszym poszło całkiem nieźle. Po ciężkiej walce na karabiny, gdzie MICHU musiał uznać wyższość Francuza, pozostałe dwie mapy Polak wygrał w miarę sprawnie – do sześciu i do ośmiu. Z flamie’m walka wyglądała o tyle ciekawie, że Rosjanin mapę AWP wyraźnie oddawał. Stawał sobie gdzieś na polu i dawał się zabijać, prowadząc do wyniku 2:0 dla Polaka. Z KennyS’em nie było już tak łatwo. Szczególnie na mapie AWP, gdzie MICHU w zażartej walce ostatecznie z nim przegrał. Wynik meczu zakończył się 2:1 dla Polaka.

W finalnym pojedynku z Shox’em ostatecznie gra należała do oponenta naszego rodaka. W tych rozgrywkach byliśmy nawet świadkiem dogrywki, na mapie AWP, gdzie MICHU fantastycznie poradził sobie dzierżąc snajperkę w ręku. Niestety trzy-mecz zakończył się wynikiem 2:1 w mapach dla Shox’a i Polak musiał zadowolić się miejscem drugim.