Respawn.pl

Mickebwoy odchodzi z honk i szuka nowej drużyny VALORANTA

Autor: Paweł Wilk

W ostatnim czasie na europejskiej scenie VALORANTA mamy okazję oglądać kilku Polaków. Jednym z nich jest Mikołaj “Mickebwoy” Chojnacki, który w weekend ogłosił zakończenie współpracy z honk.

20-latek swoje pierwsze poważniejsze szlify zbierał w THOSE GUYS, które w końcówce sierpnia szukało następców Kamila “JotKy” Dziekońskiego i Krzysztof “starka” Lewandrowskiego. Wtedy wybór pozostałych graczy padł właśnie na Mickebwoya oraz Dominika “frz” Barana. Decyzja szybko okazała się trafna, bowiem zespół wygrał Dell Cup by x-kom AGO i Polish Invitational, a także zajął drugą lokatę podczas Polish Open #FRAMESWINGAMES. Kilka tygodni później Chojnacki wylądował w avg25iq, ale już po miesiącu znalazł się w składzie europejskiego honk, które miało spore ambicje, ale zabrakło celniejszych strzałów na serwerze.

Niedawno honk próbowało swoich sił w otwartych eliminacjach do europejskiego VALORANT Champions Tour 2021 i tylko jednego zwycięstwa zabrakło w drabince eliminacyjnej, by znaleźć się w kolejnym etapie. W decydującym spotkaniu zespół Mickebwoya musiał uznać wyższość polskiego Ballista Esports. Chwilę po porażce 20-letni zawodnik na swoich mediach poinformował o odejściu z honk.

Aktualny skład honk:

  • Aurimas “Dreamas” Zablockis
  • Shon “ShonP” Trikisha
  • Nikita “trexx” Cherednichenko
  • Aurimas “Dreamas” Zablockis