Respawn.pl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił Olimpijski Tydzień Esportu a w nim m.in. Just Dance

Autor: Michał Maćkowski
Olimpijski Tydzień Esportu, MKOI

O esporcie na olimpiadzie dyskutuje się już od dłuższego czasu, a Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił zorganizować Olimpijski Tydzień Esportu, gdzie zawodnicy rywalizować będą między innymi w Just Dance. 

Jeżeli potraficie nieźle wywijać ciałem między innymi w Just Dance, albo bprecyzyjnie strzelacie z łuku w Tic Tac Bow to mamy dobre wiadomości. MKOI ogłosił Olimpijski Tydzień Esportu, gdzie gracze z całego świata będą mogli rywalizować w dziewięciu tytułach o występ na finałach w Singapurze.

Pora na Olimpijski Tydzień Esportu

Oficjalnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił rozgrywki związane z esportem. Olympic Esport Series to wirtualne zawody, które rozgrywane będą w dziewięciu grach i które odpowiadają swoim odpowiednikom w sporcie. Tak o to amatorscy jak i profesjonalni gracze już od 1 marca będą mogli brać udział w kwalifikacjach w dziewięciu tytułach jak Just Dance, Zwift czy Gran Turismo.

Najlepsi z najlepszych otrzymają niecodzienną szansę na wyjazd na finały do Singapuru, które rozegrane zostaną między 22 a 25 czerwca. Rozgrywki organizowane przez MKOI przy współpracy z międzynarodowymi federacjami i wydawcami gier są dużym krokiem, aby esport w przyszłości dołączył do Olimpiady.

Just Dance, Szachy czy Kolarstwo – dziewięć gier w olimpijskim tygodniu esportu

Podczas Olimpijskiego Tygodnia Esportu ciężko nam szukać znanych nam w środowisku esportowym tytułów. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na znane tytuły, jednak przez wielu nienazywane esportowymi grami. Tak o to gracze będą mogli rywalizować w Szachy przez Cheess.com, tańczyć dzięki Just Dance czy nawet grać w Baseball w WBSC eBASEBALL™: POWER PROS.

Lista gier w jakich odbędzie się rywalizacja podczas Olimpijskiego Tygodnia Esportu

  • Łucznictwo (Tic Tac Bow)
  • Baseball (WBSC eBASEBALL™: POWER PROS)
  • Szachy (Chess.com)
  • Kolarstwo (Zwift)
  • Taniec (Just Dance)
  • Sporty wyścigowe (Gran Turismo)
  • Żeglarstwo (wirtualne regaty)
  • Tenis (starcie tenisa)
  • Taekwondo (wirtualne taekwondo)

Takiej puli gier mało kto się spodziewał, jednak widać, że MKOI na początku chcę wkroczyć w ten świat bez angażowania największych tytułów esportowych, najprawdopodobniej ze względu na brutalność niektórych z nich i niezrozumienie tego co dzieje się na ekranie przez wszystkich. Ciężko także określić, czy większość tytułów, które zobaczymy w olimpijskim tygodniu esportu można nazwać esportem. Miejmy jednak nadzieję, że to jedynie początek i faktycznie niedługo MKOI zdecyduje się na takie rozgrywki w najpopularniejszych esportowych tytułach jak CS:GO czy League of Legends.