Respawn.pl

Miłość ponad pracę – gla1ve potrzebował wsparcia dziewczyny

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dość często w świecie gamingowym dzieje się tak, że trzeba wstrzymać karierę, bądź ją zakończyć ze względu na sprawy rodzinne. Tym razem zostaliśmy zaskoczeni znacznie bardziej, bowiem Lukas “gla1ve” Rossander, reprezentujący duńską formację Copenhagen Wolves zaznaczył, iż nie rozegra meczu finałowego, w ramach GDK CS:GO Tournament bez obecności swojej dziewczyny – Julie “Juliebabz” Kokholm na scenie głównej.

Zgodnie z regulaminem turnieju, na scenie może przebywać zespół złożony z pięciu zawodników oraz manager, który w tym przypadku był uprzednio zgłoszony.

Przez bojkot spowodowany niezadowoleniem gracza, organizatorzy postanowili, mimo zakazu znajdującego się w regulaminie, pozytywnie rozpatrzyć prośbę Lukasa.  Nie zmieniło to jednak faktu, że przez to zachowanie tysiące fanów siedziało bezczynnie przez 45 minut, oczekując na rozpoczęcie spotkania.

Gaming.dk wydało oświadczenie, iż niniejszy zawodnik nie będzie mógł wystąpić przez sześć miesięcy, w turniejach organizowanych przez duński portal. Nie obeszło się również bez grzywny, która wyniosła 1800 DKK (242 ?), aczkolwiek i tak wartość sankcji nie jest odpowiednio wysoka, względem zarzutów skierowanych w stronę gla1ve’a.

“gla1ve was intentionally responsible for delaying the final for 45 minutes. It is not okay to take away the production team’s focus on the show and to make this team-mates and opponents, who showed up on time, wait for him.”

Członek CPH postanowił dodać od siebie, że niektóre sytuacje są znacznie ważniejsze i bardziej osobiste niż Counter-Strike.