Respawn.pl

Strona główna » Mistrzostwa Świata Botów 2016

Mistrzostwa Świata Botów 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

To nie żart. Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata Botów 2016, w których zwyciężyła „niemiecka” drużyna ÜberholvenBOT.

Są normalne kwalifikacje. Jest normalna faza pucharowa z finałem BO3. Jest też komentator. Mecze odbywają się tak samo, jak każde inne rozgrywki Counter-Strike’a. Różnica jest tylko jedna – o zwycięstwo nie walczą ludzie, a boty.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Botów wzięło udział osiem drużyn z całego świata, a w puli nagród znalazło się 1 337 000 dolarów – oczywiście w grze.

Niemiecka drużyna ÜberholvenBOT od początku była faworytem turnieju. Po wyeliminowaniu w kwalifikacjach włoskiej ekipy Botonara i Polaków z BOTCEPS wynikiem 16-7, nic nie stało im na przeszkodzie, aby wygrać cały turniej. Tak też się stało, aczkolwiek w finale BO3 rosyjskie Botka Boyz stanowiło poważną przeszkodę dla Niemców i o wyniku meczu przesądziła dopiero trzecia mapa de_dust2 zakończona wynikiem 16:8.

Podajemy również skład zwycięskiej drużyny:

[flag de]BOT Finn[/flag][flag de]BOT Dave[/flag][flag de]BOT Troy[/flag][flag de]BOT VACtor[/flag][flag de]BOT Botlaren[/flag]

Nagranie z finałowego meczu można obejrzeć tutaj: