Respawn.pl

Mistrzowie Australii z Grayhound sprawią niespodziankę w Kolonii? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Nie zatrzymujemy się z serią #MisjaKolonia i dzisiaj pod lupę bierzemy świeżo upieczonych mistrzów Australii – Grayhound. Na co stać Liazza i spółkę w fazie Play-In IEM Cologne 2023?

Grayhound to drużyna, która na scenie CS:GO znana jest przede wszystkim z jednego – niszczenia Majorowych pick’emów. Przez większość graczy co Majora jest typowana na bilans 0:3, a oni i tak jakimś cudem tą jedną czy nawet dwie wygrane ugrają. Teraz jednak Liazz i spółka nie mają na sobie presji zepsucia Pick’emów, więc może w Kolonii pójdą nawet i o krok dalej.

Transfery

Grayhound podczas fazy Play-In IEM Cologne 2023 będzie drużyną z zdecydowanie najdłuższym stażem w jednej piątce. Ostatnia zmiana w składzie australijskiej formacji miała miejsce prawie rok temu, gdy jeszcze grali pod banderą ODER. Wtedy w miejsce Hatza sprowadzono Vexite’a i w ten sposób obecny skład Grayhound gra już ze sobą ponad 11 miesięcy. Jedyna zmiana do jakiej doszło, to odejście trenera zespołu, Kingfishera, ale to miało miejsce jeszcze w lutym.

Forma

Grayhound po zakończeniu BLAST.tv Major Paris 2023, gdzie Australijczycy odpadli z fazy pretendentów z bilansem 2:3, rozegrało dwa turnieje. Pierwszym było IEM Dallas 2023, które zdecydowanie nie poszło po ich myśli. Liazz i spółka najpierw przegrali 2:16 z Cloud 9, które potem sięgnęło po końcowy triumf, a w decydującym meczu, po dwóch dogrywkach ulegli Team Liquid.

Drugi turniej to ESL Mistrzostwa Australii i Nowej Zelandii, w których Grayhound odniosło końcowy triumf, pokonując w finale VERTEX. Australijska formacja dzięki temu zwycięstwu zagwarantowała sobie również udział w osiemnastym sezonie ESL Pro League.

Dwa mecze i do domu?

Grayhound w fazie Play-In IEM Cologne 2023 trafiło do bardzo ciekawej części drabinki, w której znalazły się także zespoły FURIA, Imperial oraz Monte. Co ciekawe, Australijczycy będą tutaj jedynym zespołem, który latem nie dokonał zmian. W pierwszym meczu Grayhound podejmie FURIA, która po zmianach może w końcu wrócić do starej dyspozycji, jednak trzeba pamiętać, że pierwsze mecze dla nowych składów nigdy nie są łatwe. Tymbardziej, że ten będzie rozgrywany w formacie BO1, a w tym łatwo o niespodziankę.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Jednak nie da się nie odnieść wrażenia, że mimo stażu, Grayhound i tak na papierze jest najsłabszą drużyną w tej części drabinki. Australijczycy musieliby pokazać się z naprawdę dobrej strony, by wyciągnąć z tego coś więcej niż dwa mecze i powrót do domu.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.