Respawn.pl

Mistrzowie świata CS:GO dokonują zmian w składzie!

Autor: Maks Bartosik

Nieco ponad dwa miesiące po zdobyciu przez Macedończyków tytułu mistrzów świata CS:GO, Bluejays zdecydowało się dokonać zmian w swoim składzie. Z zespołem pożegnał się Pavle “stYleEeZ” Stojanovski, a organizacja znalazła już jego następcę.

Niedawni triumfatorzy nieoficjalnych mistrzostw świata w CS:GO czyli turnieju IESF World Esports Championship 2022 zdecydowali się na wymienienie jednego z swoich graczy. Mowa rzecz jasna o Bluejays, którego zawodnicy reprezentowali właśnie Macedonię Północną podczas wspomnianego turnieju. Macedońska organizacja w środku tygodnia poinformowała o rozwiązaniu kontraktu Pavle “stYleEeZ” Stojanovskiego.

22-letni reprezentant Macedonii był członkiem Bluejays od września 2021 roku z krótką przerwą pomiędzy marcem i majem ubiegłego roku. stYleEez to drugi zawodnik, którego stracili mistrzowie z Macedonii Północnej w ciągu ostatniego miesiąca, bowiem pod koniec grudnia zespół opuścił Damjan “kyxsan” Stoilkovski, który dołączył do Apeks.

CZYTAJ TAKŻE: Sangal zatrudnia byłego trenera Bad News Eagles!

O ile zastępstwa za kyxsana dalej nie udało się znaleźć, tak nowego zawodnika który zajmie miejsce stYleEeZ’a już tak. W niedzielę macedońska organizacja ogłosiła, że do zespołu dołącza Zoran “xicoz” Markovski. 19-letni riffler swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w eClub Brugge, z którego następnie przeniósł się do Entropiq Prague. Z składu czeskiej organizacji młody Macedończyk odszedł w połowie grudnia, a w połowie stycznia ostatecznie rozstał się z organizacją.

Aktualny skład Bluejays prezentuje się następująco:

North Macedonia Daniel “⁠dan1⁠ Gligorov
North Macedonia Aleksandar “⁠CacaNito⁠ Kjulukoski
North Macedonia Jane “⁠aidKiT⁠ Apostoloski

North Macedonia Zoran “xicoz” Markovski

Spain Antonio “⁠Cr0n0s⁠ Soriano (trener)