Respawn.pl

Mistrzowie świata CS:GO zostają bez drużyny!

Autor: Maks Bartosik

Macedońska organizacja BLUEJAYS zdecydowała się na zakończenie współpracy z składem CS:GO. Oznacza to, że czterech mistrzów świata CS:GO z ubiegłego roku stało się wolnymi zawodnikami.

Po zdobyciu tytułu mistrzów świata CS:GO, Macedończycy trafili na słabszy okres formy. Nie tylko wypadli z TOP 30 rankingu HLTV, ale też stracili jednego z kluczowych graczy –  Damjana “⁠kyxsan⁠ Stoilkovskiego, który przeniósł się do Apeks. Jego miejsce w składzie zajął Anel “⁠NENO⁠ Ceković, jednak ta zmiana nie poprawiła sytuacji Bluejays.

Zdecydowano się więc na kolejną i miejsce  Pavle “⁠stYleEeZ⁠ Stojanovskiego zajął Zoran “⁠xicoz⁠ Markovski. Te zmiany jednak również nie pozwoliły BLUEJAYS na powrót do dawnej dyspozycji. Macedońska formacja w tym roku pożegnała się z rozgrywkami ESL Challenger League już po swoim drugim meczu i zajęła ostatnie miejsce.

Nie udało im się również odnieść sukcesu w dwóch edycjach turnieju z serii CCT, a w kwalifikacjach do IEM Rio 2022 i RMR nie dostali się nawet do zamkniętych kwalifikacji. Te niepowodzenia spowodowały, że organizacja zdecydowała się zakończyć współpracę z macedońskim składem. O tej decyzji poinformowano w środku tego tygodnia, jednak pogłoski o możliwej rezygnacji ze składu pojawiały się już wcześniej.

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o przyszłości członków składu. Pewne jest natomiast jedno – nie będą oni już grać razem. W najlepszej sytuacji obecnie jest Aleksandar “⁠CacaNito⁠ Kjulukoski, który był w kręgu zainteresowań ENCE po odejściu Valde, a ostatnio został zgłoszony przez ATK do rozgrywek 17 sezonu ESL Pro League.

Skład BLUEJAYS prezentował się następująco:

North Macedonia Jane “⁠aidKiT⁠” Apostoloski
North Macedonia Aleksandar “⁠CacaNito⁠” Kjulukoski
North Macedonia Daniel “⁠dan1⁠” Gligorov
North Macedonia Anel “⁠NENO⁠” Ceković
North Macedonia Zoran “⁠xicoz⁠” Markovski

Spain Antonio “⁠Cr0n0s⁠” Soriano (trener)