Respawn.pl

Strona główna » MLG Columbus 2016 – Dzień 2 – podsumowanie i harmonogram dnia 3

MLG Columbus 2016 – Dzień 2 – podsumowanie i harmonogram dnia 3

Autor: Sergiusz Lelakowski

W drugim dniu majora MLG Columbus 2016 pożegnaliśmy się z pierwszymi drużynami. Wśród drużyn które przegrały oba swoje mecze w fazie grupowej jest obrońca tytułu Team EnVyUs.

Dzień rozpoczęliśmy od 4 spotkań pomiędzy drużynami które uległy w swoich pierwszych pojedynkach. Mecze te decydowały o tym czy zespoły te będą miały jeszcze szanse na awans do playoffów więc stawka była naprawdę wysoka.

Pierwszym meczem tego dnia był pojedynek pomiędzy mousesports a FlipSid3. “Myszy” do drabinki przegranych trafiły po porażce z Luminosity a “markeloff” trafił tam po przegranej z Ninjas in Pyjamas. Niemcy odrzucili Traina, Inferno oraz Overpassa, Ukraińcy zaś pozbyli się Dusta2 oraz Cache. W związku z tym w puli pozostał Cobblestone oraz Mirage i to na pierwszej z nich przyszło nam obejrzeć to niezwykle pasjonujące spotkanie. FlipSid3 rozpoczeło po stronie CT i to była bardzo dobra decyzja. Wygrali pistoletówkę i w piorunującym tempie zdobyli gigantyczną przewagę nad przeciwnikami. Połówka zakończyła się wynikiem 12 do 3 i wydawało się, że tylko cud może odebrać im zwycięstwo. I tak cud zobaczyliśmy po zmianie stron. Niemcy, którzy na turniej pojechali aż z dwoma trenerami, przeprowadzili rewelacyjny comeback i doprowadzili do remisu 15 do 15 co oznaczało, że zobaczymy dogrywkę. Walka o utrzymanie w turnieju okazała się tak zacięta, że zobaczyliśmy aż 5 dogrywek! Koniec końców gracze mousesports okazali się minimalnie lepsi i wygrali to spotkanie 31 do 28. W pojedynku o wyjście z grupy Niemcy zmierzą się z NiP.

mousesports vs. Flipsid3 Tactics
de_cobblestone – 31:28

 W spotkaniu eliminacyjnym w grupie B Splyce zmierzyło się z FaZe Clan. Europejski skład wykluczył Cobblestone, Cache oraz Overpassa, Amerykanie pozbyli się Traina oraz Mirage. W wyniku losowania wyłoniono mapę de_inferno. Ewidentnym faworytem tego spotkania byli gracze FaZe i odnaleźli się oni w swojej roli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16 do 3 i amerykanie z Splyce mogli pakować się już do domu.

FaZe vs. Splyce
de_inferno – 16:3

Team EnVyUs które wygrało ostatniego majora trafiło do drabinki przegranych po zaskakującej porażce z Counter Logic Gaming. Ich przeciwnikiem zostało Gambit Gaming które nie podołało duńskiemu Astralis. Francuzi odrzucili Traina, Dusta2 oraz Miraga, Gambit pozbyło się Inferno oraz Overpassa. Po raz pierwszy tego dnia mieliśmy zobaczyć pojedynek na Cache. Rosyjsko-Kazachsko-Fiński zespół rozpoczął po stronie CT i zgarnął pierwsze 5 rund. EnVyUs odpowiedziało tym samym i doprowadziło do remisu po czym po oddaniu 1 punkty wygrało wszystkie pozostałe rundy i połówka zakończyła się wynikiem 9 do 6 dla Francuzów. To co wydarzyło się po zmianie stron z pewnością zmroziło wszystkich fanów triumfatorów dreamhack cluj-napoca. Gambit Gaming wygrało 9 rund z rzędu, wyszło na prowadzenie 15 do 9 i miało przed sobą 6 rund meczowych. Z 4 okazji nie skorzystali ale przy wyniku 15:13 udało im się wygrać rundę na wagę utrzymania w turnieju. Kluczowym zawodnikiem Gambit był “wayLander” który jako jedyny ze swojej drużyny zakończył to spotkanie z dodatnim stosunkiem zabić do śmierci i ewidentie wycarrował swoich kolegów do zwycięstwa.

 Team EnVyUs vs.Gambit Gaming
de_cache – 13:16

Ostatnim meczem przegranych jaki wczoraj zobaczyliśmy był pojedynek G2 Esports z Cloud9. “Scream” i spółka odrzucili Cobblestone, Mirage oraz Traina, Amerykanie wykluczyli Inferno oraz Overpassa i w ten sposób przenieśliśmy się na Dusta2. Francuzi którzy zostali boleśnie pokarani przez Virtus.pro przystąpili do tego meczu bardzo zmotywowani i kompletnie zdominowali swoich przeciwników, wygrali 11 rund z rzędu i koniec końców w cały meczu oddali Cloud9 tylko 3 rundy.

G2 Esports vs. Cloud9
de_dust2 – 16:3

W walce o pierwsze miejsce w grupie A zmierzyło się Luminosity Gaming oraz Ninjas in Pyjamas. Szwedzi wykluczyli z puli map Traina, Overpassa oraz Inferno, Brazylijczycy odrzucili Dusta2 oraz Cache i w wyniku losowania z pozostałych map wyłoniono Mirage’a. Spodziewaliśmy się zobaczyć wyrównane spotkanie ale niestety NiP które występuje na tym turnieju ze stand-inem nie było wstanie postawić zbyt mocnego oporu będącemu na fali Luminosity Gaming. Po 15 rundach zespół “TACO” prowadził 10 do 5 a po zmianie stron Brazylijczycy dokończyli dzieła zniszczenia nie dając NiP’owi ugrać nawet jednej rundy. Szwedzi w decydującym pojedynku Bo3 zmierzą się z mousesports

Ninjas in Pyjamas vs.Luminosity Gaming
de_mirage – 5:16

fnatic w walce o awans do ćwierćfinału zmierzyło się z Liquid Gaming. Szwedzi wykluczyli Mirage, Cache i Cobblestone, Liquid pozbyło się Inferno oraz traina i tuż po godzinie 23:00 przenieśliśmy się na Dusta2. Zdecydowanym faworytem tego meczu było fnatic ale po pierwszej połówce na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć rezultat 10 do 5 dla Amerykanów. Po zmianie stron “JW” z kolegami poradzili sobie po stronie terro równie dobrze jak ich przeciwnicy i doprowadzili do remisu i dogrywki. Co zaskakujące po 2 dogrywkach górą okazali się gracze Liquid i zrzucili oni triumfatorów IEM Katowice 2016 do drabinki przegranych w której zmierza się FaZe Clan.

fnatic vs. Team Liquid
de_dust2 – 19:22

W przedostatnim spotkaniu tego wieczora Couter Logic Gaming zmierzyło się z Astralis. W wyniku procesu vetowania została wybrana mapa de_overpass. Po dość wyrównanej połówce która zakończyła się wynikiem 8 do 7 na korzyść Amerykanów Duńczycy wzięli się do roboty i po stronie CT oddali swoim przeciwnikom tylko 1 rundę. Astralis trafiło do ćwierćfinału a CLG o awans zawalczy z Gambit Gaming.

Astralis vs. Counter Logic Gaming
de_overpass – 16:9

Najważniejsze dla Polskich kibiców spotkanie rozpoczęło się w okolicach godziny 3 w nocy. Virtus.pro zmierzyło się z Natus Vincere, które przystępowało do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Tuż przed majorem wygrali finały Counter Pit League a bilans ostatnich bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Podobnie jak pierwszy mecz Polaków był to jeden z szybszych pojedynków rozgrywanych w Amerykańskim Columbus. Jednakże tym razem nie było one krótkie z powodu świetnej dyspozycji Virtus.pro a z powodu rewelacyjnej gry Na’Vi. Guardian i spółka całkowicie zdominowali Polaków i po 20 rundach cieszyli się z awansu do ćwierćfinału. Polacy w walce o awans do play-offów zmierzą się ponownie z G2 Esports.

Natus Vincere vs. Virtus.pro
de_cobblestone – 16:4


W połowie dnia rozlosowano pary ćwierćfinałowe i tabelka play-offów prezentuje się następująco

MLG Columbus playoffs

źródło: twitter.com/mlg

Harmonogram MLG Columbus 2016 na dziś 
  • 16:00 – Grupa A – Mecz o drugie miejsce – Mousesports vs Ninjas in Pyjamas – 1:2 (5:16, 16:12, 9:16)
  • 19:30 – Grupa B – Mecz o drugie miejsce – fnatic vs FaZe Clan – 2:0 (16:10, 16:6)
  • 23:00 – Grupa C – Mecz o drugie miejsce – Gambit Gaming vs Counter Logic Gaming – 1:1 (16:13, 11:16, 10:16)
  • 02:00 – Grupa D – Mecz o drugie miejsce – G2 Esports vs Virtus.pro

Wszystkie mecze są rozgrywane w systemie Bo3.

Relację z turnieju zapewnia Piotr “Izak” Skowyrski 🙂