Respawn.pl

Strona główna » Mnóstwo zmian w TOP10 rankingu HLTV! Astralis, Movistar i MOUZ w najlepszej dziesiątce

Mnóstwo zmian w TOP10 rankingu HLTV! Astralis, Movistar i MOUZ w najlepszej dziesiątce

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Cologne za nami, a to nie oznacza niczego innego, jak mnóstwa przetasowań w światowym rankingu HLTV. Tych jest naprawdę multum. Na samym starcie trzeba powiedzieć, że w gronie najlepszej dziesiątki pojawiły się aż trzy nowe ekipy, a mowa tu o Astralis, Movistar Riders i MOUZ.

Tak wielkie turnieje, jak IEM Cologne zawsze wiążą się z tym, że po nich mamy wiele zmian w gronie TOP10. Nie inaczej jest w tym przypadku, ponieważ doszło aż do dziewięciu przetasowań, tak więc tylko jedna ekipa utrzymała swoją dawną pozycję. Głównymi graczami trzeciej lipcowej aktualizacji są Astralis, Movistar, a także MOUZ.

CZYTAJ TAKŻE: s1mple z tytułem MVP za IEM Cologne

Zanim jednak do nich przejdziemy, to trzeba zaznaczyć, że doszło do zmiany na fotelu lidera, aczkolwiek z tą się liczyliśmy jeszcze przed finałem Intel Extreme Masters Cologne. Wówczas już jasne było, że wygrany imprezy wskoczy na pierwsze miejsce. Z racji, że to FaZe Clan okazał się lepszy od Natus Vincere, tak więc to amerykańska organizacja aktualnie króluje. Różnica punktów na ten moment wynosi 40. Na trzeciej lokacie widnieje Cloud9, które wyprzedziło ENCE, ale nie ma się zbytnio czemu dziwić. “Ośmiornice” mają za sobą dwa mniej udane turnieje i trochę spuściły z tonu. Astralis awansowało aż o sześć miejsc, dzięki czemu jest na piątym. Team Vitality z kolei spadło z wyżej wspomnianego piątego na szóste. Movistar Riders to przykład, jak powinno się budować zespół. Hiszpanie mają za sobą świetny sen w Kolonii, który zakończył się pójściem w górę także o sześć pozycji, dzięki czemu są na siódmej lokacie. G2 Esports spadło na ósmą posadę. Jedynie Ninjas in Pyjamas w TOP10 utrzymało swoje usytuowanie sprzed tygodnia, a więc dziewiąte. MOUZ dzięki dostaniu się do ćwierćfinału IEM Cologne zajęło z czternastego, dziesiąte miejsce i jednocześnie zamyka grono najlepszej dziesiątki. Tak więc z TOP10 pożegnała się FURIA, BIG i Heroic.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan (+1)
 2. Natus Vincere (-1)
 3. Cloud9 (+1)
 4. ENCE (-1)
 5. Astralis (+6)
 6. Team Vitality (-1)
 7. Movistar Riders (+6)
 8. G2 Esports (-2)
 9. Ninjas in Pyjamas
 10. MOUZ (+4)

CZYTAJ TAKŻE: DOCZEKALIŚMY SIĘ! LINKI W REWANŻU Z LIL MASTI O PAS KRÓLOWEJ FREAK FIGHTS NA FAME MMA 15

Mimo tego, że na polskiej scenie nie dzieje się aktualnie nic poza rozwiązywaniem składów organizacji i zmianami w zespołach, tak każda marka zmieniła chociażby delikatnie swoje dawne miejsce. W ten oto sposób MOUZ NXT poszło o dwie lokaty w górę, na 41, a Illuminar Gaming spadło o pięć, na 50. Do tych “delikatniejszych” możemy jeszcze zaliczyć awans UNGENTIUM, los kogutos i FLET odpowiednio o dwie, trzy i dwie posady. Na 90. usytuowanie spadło Anonymo Esports, na 96. PALOMA, a na 193. MAD DOG’S PACT (spadek aż o 66. miejsc). Jeśli chodzi o PACT, to tak wielki regres spowodowany jest zmniejszeniem się składu, aktualnie na pokładzie jest tylko Dawid “lunAtic” Cieślak, Adrian “SAYN” Łączyński oraz Bartosz “bnox” Niebiesz. Zawodniczki z NAVI Javelins się nie zatrzymują, bowiem zaliczyły kolejny awans, na 178. pozycję! Pozostała trójka najlepszej dwunastki w Polsce to także awanse i wcale nie małe. Imppression – 16 na 179. lokatę, HONORIS – 11 na 201. i M1 osiem – na 230.

Najlepsza dwunastka polskich drużyn prezentuje się następująco:

 • 41. MOUZ NXT (+2)
 • 55. Illuminar Gaming (-5)
 • 61. UNGENTIUM (+2)
 • 67. los kogutos (+3)
 • 76. FLET (+2)
 • 90. Anonymo Esports (-9)
 • 96. PALOMA (-6)
 • 193. MAD DOG’S PACT (-66)
 • 178. NAVI Javelins (+13)
 • 179. Impression (+16)
 • 201. HONORIS (+11)
 • 230. M1 (+8)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień, w poniedziałek – 25 lipca.