Respawn.pl

Strona główna » mOE dołącza do Team Liquid na czas MLG Main Qualifier

mOE dołącza do Team Liquid na czas MLG Main Qualifier

Autor: Sergiusz Lelakowski

Amerykański zespół rozstał się z założycielem drużyny – Ericiem “adreN” Hoag, którego losy są aktualnie nieznane. Na turnieju zastąpi go Mohamad “mOE” Assad, który pełnił już tę rolę podczas pierwszego dnia finałów ESL ESEA Pro League 2.

Team Liquid postanowiło zakontraktować zawodnika EnemyGG – Kennetha “koosta” Suen, lecz organizacja oraz nowy nabytek napotkali przeszkodę w postaci zakazu zmiany drużyny podczas kwalifikacji. Obydwa zespoły, Team Liquid oraz EnemyGG, biorą udział w MLG Main Qualifier, dlatego też nowy nabytek TL nie będzie miał możliwości zadebiutowania w zespole.

 

 

mOE jest aktualnie zawodnikiem EchoFox – organizacji założonej przez byłego koszykarza, który występował na parkietach NBA. Niestety, jego zespół nie zdołał dostać się do kwalifikacji offline, co pozwoliło Team Liquid na tymczasowe przyjęcie popularnego streamera. W całej tej sytuacji istnieje jednak pewien haczyk. Jeśli Assad dostanie się wraz z TL na major event MLG Columbus, to nie będzie mógł wziąć udziału w kolejnym minor evencie. Oznacza to, że zawodnicy EchoFox musieliby znaleźć sobie zastępcę na czas turnieju. Sytuacja jest skomplikowana, ale korzyści, które może przynieść dostanie się na MLG Columbus ’16, są warte każdego ryzyka.

Team Liquid znajduje się w grupie B razem z mousesports, HellRaisers i Team YP. Zawodnicy mają zatem spore szanse na dostanie się do najlepszej ósemki i pojawienie się na turnieju głównym. MLG Main Qualifier odbędzie się w dniach 26-28 luty.