Respawn.pl

Monesy najlepszym zawodnikiem PGL Major Copenhagen 2024 – statystyki

Autor: Maks Bartosik

Kto był najlepszym zawodnikiem na PGL Major Copenhagen 2024? Okazuje się, że wcale nie zdobywca tytułu MVP!

PGL Major Copenhagen 2024 już za nami! W wielkim finale triumfowało Natus Vincere, a tytuł MVP otrzymał JL. A jak zaprezentowali się inni zawodnicy i kto był najlepszym graczem na pierwszym Majorze w CS2? Zaraz się temu przyjrzymy!

Monesy – co za kot!

Jeśli chodzi o występy indywidualne na PGL Major, to najlepszym zawodnikiem był Monesy. Snajper G2 błysnął świetną formą w Kopenhadze i na czternastu rozegranych mapach wykręcił rating na poziomie 1.37. Można śmiało powiedzieć, że gdyby to G2 wygrało Majora, to Ilya z pewnością zgarnąłby tytuł MVP turnieju.

Tuż za nim znalazł się Donk, który zaliczył niewiele niższy rating od Monesy’ego, jednak zawodnik Team Spirit zagrał tylko osiem map. Podium zamyka Brollan, który na swoim pierwszym Majorze w barwach MOUZ zanotował rating 1.30.

Dalej możemy znaleźć też torzsiego, Ax1le, XANTARESA czy w końcu faktycznego MVP turnieju – JL’a. Litwin na PGL Major Copenhagen 2024 rozegrał aż osiemnaście map, wykręcając rating 1.22. Trzeba przyznać, to był świetny turniej w wykonaniu mistrza z Litwy.

Statystyki PGL Major

Fot. HLTV

Ax1le królem entry

Natomiast w kategorii zabójstw otwierających lider był jeden – Ax1le. Zawodnik Cloud9 zdecydowanie wyprzedził pod tym względem resztę zawodników. Wysoko znaleźli się także Hallzer, nicoodoz i oczywiście Monesy. Ale warto też wyróżnić Kraghena i biguzere, którzy byli tuż za plecami wcześniej wymienionych.

Statystyki pgl major

Fot. hltv

Dobry występ MOUZ na PGL Major

Natomiast jeśli chodzi o występy drużynowe, to z pewnością możemy być dumni z Siuhego i MOUZ. Ekipa Polaka grała najlepiej w głównej fazie Majora, notując rating 1.15. Na podium znalazły się także Spirit i Cloud9.

Statystyki PGL Major

Fot. hltv

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 były marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawiała marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny był zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.