Respawn.pl

Monte nie zacznie Majora od fazy Legend; BIG natomiast w ogóle na niego nie pojedzie!

Autor: Michał Maćkowski
krasnal monte

BLATSZa nami pierwsza część ostatniego dnia kwalifikacji do Majora. Już teraz wiemy, że Monte w składzie z kRaSnaLem nie rozpocznie najważniejszego turnieju dla graczy CS:GO od fazy legend. To i tak lepiej niż BIG, które na paryskiego Majora w ogóle nie pojedzie. 

Prawie już wszystko jasne, jeżeli chodzi o grono uczestników paryskiego Majora. W grze pozostały dwa zespoły, które zawalczą o jedno miejsce. Cloud9 zdołało wyeliminować BIG i zagra z FaZe o wyjazd na ostatni turniej tej rangi w CS:GO. Niestety Monte nie podołało Vitality i turniej rozpocznie nieco wcześniej.

BIG nie zobaczymy na Majorze w Paryżu

Ostatni dzień kwalifikacji do Majora rozpoczął się bez niespodzianek. W meczu eliminacyjnym BIG musiało zmierzyć się z Cloud9, które było faworytem do zwycięstwa. Nic więc dziwnego, że niemiecka formacja musiała zdecydowanie lepszego CS’a niż do tej pory, aby wyeliminować rosyjsko-kazachstańską formację. To się jednak nie udało, bo już na Anubis Cloud9 zdominowało początek i wypracowało sporą przewagę, która jednak przed zmianą stron została zniwelowana do jednego punktu. Po zmianie stron C9 miało problemy w ataku, lecz dzięki zniszczeniu ekonomii rywala potrafiło wygrać kilka rund z rzędu i pierwszą mapę zgarnęło wynikiem 16:13. Sytuacja na Vertigo była bardzo podobna co do Anubisa, jednak początek zdecydowanie należał do BIG, które jednak po stronie broniącej wygrało siedem rund. Ponownie zmiana stron lepiej podziałała na graczy Cloud9, którzy nie dali rywalom żadnych szans i wygrali 16:12.

Cloud vs BIG – 2:0

  • Anubis – 16:13
  • Vertigo – 16:12

kRaSnaL nie rozpocznie Majora od fazy legend

Niestety nie zobaczymy kolejnego Polaka od razu w fazie legend paryskiego Majora. Szymon “kRaSnaL” Mrozek w decydującym pojedynku już po dwóch mapach musiał uznać wyższość Vitality. Najpierw pszczoły rzutem na taśmę wygrały na Nuke do czternastu, a następnie zdominowały zespół Polaka po stronie atakującej na Mirage, zgarniając drugą mapę rezultatem 16:7.

O 14:15 czeka nas ostatnie spotkanie w ramach europejskich kwalifikacji o Majora. Nikt się nie spodziewał, że o ostatnie miejsce na paryskim Majorze FaZe będzie musiało zmierzyć się z Cloud9. Stawką tego spotkania jest być albo nie być na ostatnim Majorze w CS:GO.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.