Respawn.pl

MouseSpaz na fali

Autor: Sergiusz Lelakowski

Amerykańsko-kanadyjska formacja mouseSpaz po raz kolejny pokazuje, że jest jedną z sił północnoamerykańskiej sceny CS:GO. Dwa dni temu, zawodnicy tej organizacji, wygrali kwalifikacje do MLG Aspen, gdzie w finale stoczyli bój z Torqued. Mimo, że to przeciwnik był faworytem, ponieważ w skład drużyny wchodzą byłe gwiazdy amerykańskiej sceny CS:S oraz Joshua “steel” Nissan, były zawodnik iBUYPOWER, to jednak była drużyna NetcodeGuides poradziła sobie z nimi wygrywając 2:0. Tym samym, FNS i jego koledzy pojawią się na turnieju w styczniu.

Dziś w nocy zakończył się turniej G2A Cup, a na najwyższym stopniu podium ponownie stanęła drużyna mouseSpaz. Na ich drodze ponownie stanęła formacja Torqued, która musiała się pogodzić z porażką 3:0 (system BO5). W finale czekała na nich teoretycznie najlepsza amerykańska drużyna – iBUYPOWER. Niestety, oni również musieli pogodzić się z porażką po dość wyrównanym meczu, który zakończył się wynikiem 3:2 dla mouseSpaz. Trzeba zauważyć, że takie spektakularne sukcesy zaczęły się, gdy do składu dołączył Peter “Ptr” Gurney, który dał się poznać jako bardzo dobry snajper oraz motywator drużyny. Dodatkowo, mouseSpaz to jedna z niewielu profesjonalnych drużyn, która nie została dotknięta popularnym #NAShuffle.

Aktualnie skład mouseSpaz prezentuje się następująco:

usaTarik “tarik” Celik
usaJames “hazed” Cobb
usaPeter “Ptr” Gurney
kanadaPujan “FNS” Mehta
usaStephen “reltuC” Cutler

Nagrodą za pierwsze miejsce było 2,500 dolarów. W najbliższych dniach zostaną również rozegrane kolejne kwalifikacje do MLG Aspen, w których ponownie zagoszczą takie formacje jak: Torqued, iBUYPOWER, Denial, eLevate oraz LunatiK.