Respawn.pl

Mousesports i NRG awansują do fazy play-off ESL Pro League Season 9

Autor: Kamil Kowala

Miniony weekend obfitował w wielkie CS-owe emocje. Gdzieś w cieniu BLAST Pro Series Miami rozegrane zostały pierwsze mecze grupowe ESL Pro League Season 9. 

Spotkania grup A stref amerykańskiej i europejskiej zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Większość ludzi przede wszystkim czekała na debiut LAN-owy nowego składu mousesports. Ta właśnie ekipa po radykalnych zmianach kadrowych przez wielu uważana jest za mocnego kandydata do TOP3.

Fani “myszek” na pewno się nie zawiedli, ponieważ ich drużyna odniosła w grupie trzy pewne zwycięstwa w formacie BO3. Jedyną formacją, która zdołała urwać mapę nowemu europejskiemu teamowi, było OpTic.

Tabela grupy A ESL Pro League Season 9 Europe:

Miejsce Drużyna Punkty
1 Mousesports 9
2 OpTic 6
3 North 3
4 ex-Space Soldiers 0

miejsce 1 – awans do fazy play-off
miejsca 2-3 – faza grupowa nr 2 (dalsza walka o awans)
miejsce 4 – odpadnięcie z rozgrywek

 

Bardziej zaciętą rywalizację mogliśmy oglądać w grupie amerykańskiej. Trzy pierwsze zespoły, czyli NRG, eUnited i Renegades zakończyły fazę grupową z tą samą liczbą punktów. O awansie ekipy Tarika “tarik” Celika zadecydowała mapa, którą zdołali urwać w pojedynku z drużyną Aarona “AZR” Warda. Poza tym amerykańska organizacja gładko rozprawiła się z eUnited oraz INTZ dwukrotnie zwyciężając 2:0.

Tabela grupy A Esl Pro League Season 9 Americas:

Miejsce Drużyna Punkty
1 NRG 6
2 eUnited 6
3 Renegades 6
4 INTZ 0

miejsce 1 – awans do fazy play-off
miejsca 2-3 – faza grupowa nr 2 (dalsza walka o awans)
miejsce 4 – odpadnięcie z rozgrywek

 

Już we wtorek swoje spotkania rozegrają drużyny grup B, a wśród nich między innymi nasz jedyny polski akcent, czyli devils.one. Więcej na temat występu “diabłów” dowiecie się tutaj.