Respawn.pl

mousesports przeszło ogromny rebranding! Powitajcie MOUZ

Autor: Marcin Kapusta

Niemiecka organizacja mousesports, działająca na scenie nieprzerwanie od 2002 roku, przeszła pierwszy rebranding w historii. Od teraz będzie widnieć pod nazwą MOUZ z całkowicie nowym logiem!

Mousesports odeszło w zapomnienie, bowiem od teraz marka figurować będzie jako MOUZ. Nazwa ta z pewnością nie jest przypadkowa, ponieważ organizacja znad Renu posiadała właśnie taki tag i przydomek. Zmiany wizualne objęły również logo, które pozostawało nieruszone właściwie od samego początku, tj. od 2002 roku. Teraz zostało mocno uproszczone, co nie przypadło do gustu wielu fanom.

Dla porównania stare i nowe logo MOUZ:

Mousesports logo

MOUZ

 

 

 

 

 

 

Oczywiście nie jest łatwo zmienić coś, do czego byłeś tak emocjonalnie przywiązany przez te wszystkie lata. Trudno jest odpuścić coś, co ma tak długą historię i jest tak dobrze rozchwytywane na światowej scenie esportowej, ale jednocześnie czułem, że po 20 latach musimy iść naprzód i rozwijać to, co chcemy reprezentować w przyszłości.” – powiedział dyrektor ds. rozwoju biznesu w MOUZ, Jan Dominicus.

Podczas warsztatów naprawdę zrozumieliśmy, że organizacja ma ogromne dziedzictwo i bardzo szerokie grono fanów. Wiedzieliśmy, że dotykając logotypu i samej oprawy graficznej marki, dotykamy czegoś świętego dla wielu osób. Ale z drugiej strony, z profesjonalnego punktu widzenia, to chyba oczywiste, że dotychczasowe logo było dosyć mocno przestarzałe.” – stwierdził partner zarządzający w hamburskiej agencji projektowania EIGA, Henning Otto. “Doskonale pamiętam, kiedy przedstawiciele MOUZ skontaktowali się z nami. Gdy zobaczyłem wiadomość mailową, byłem bardzo podekscytowany, ponieważ nigdy nie współpracowaliśmy z marką esportową. Nadrzędnym celem było zachowanie dziedzictwa MOUZ, czyli głowy myszy.” – kontynuował.

Aktualnie MOUZ posiada dywizję w League of Legends, WarCrafcie III, Fortnicie oraz Counter-Strike’u: Global Offensive. Szczególnie mocno organizacja inwestuje w strzelankę Valve, wszak posiada w niej aż dwa składy. W akademii o nazwie mouz NXT występują dwaj utalentowani gracze znad Wisły, Hubert “Szejn” Światły i Kamil “siuhy” Szkaradek.