Respawn.pl

Strona główna » Mousesports z drużyną w Fortnite!

Mousesports z drużyną w Fortnite!

Autor: Marcin Skrętkowicz
mousesports

Niemiecka drużyna esportowa – mousesports zainteresowała się grą studia Epic Games. Mowa oczywiście o Fortnite: Battle Royale. W związku z tym stworzono oficjalną drużynę.

Mousesports to niemiecka drużyna esportowa założona w 2002 roku z siedzibą w Berlinie. Bierze udział w dyscyplinach Counter-Strike: Global Offensive, Pro Evolution Soccer, StarCraft II: Wings of Liberty, League of Legends oraz Dota 2. Teraz dochodzi również Fortnite: Battle Royale. Odnosiła sukcesy między innymi na World Cyber Games 2002 (3. miejsce, dyscyplina Counter-Strike) oraz Electronic Sports World Cup 2005 (3. miejsce, dyscyplina Counter-Strike).

Warto też wspomnieć, że producenci oraz deweloperzy Fortnite mocno zaangażowali się w rynek esportu. Jakiś czas temu zapowiedzieli, że w sezonie 2018/2019 planują przeznaczyć 100 milionów dolarów na rzecz esportu w ich grze. Pierwszym poważnym turniejem jest oczywiście Summer Skirmish, gdzie w serii rozgrywek do zdobycia będzie łącznie 8 milionów dolarów.

Włodarze Mousesports zdecydowali się na przejęcie czwórki graczy ze względu na fakt, że trójka zawodników pochodzi z Niemiec. Tylko jeden jest z Ukrainy. Dodatkowo w ich składzie znalazł się Marvin “cRaBBLe” Willberg, który znajduje się w top 10 najlepszych graczy w fortnite.

Skład mousesports w Fortnite:

  • Vlad “TheVs” Moroz;
  • Marvin “cRaBBLe” Willberg;
  • Phillip “Surgetale” Robben;
  • Tim “Mops” Mobus.