MOUZ lepsze od Heroic w półfinale IEM Dallas

Autor: Filip Woszczek
MOUZ

Pierwszy półfinał IEM Dallas 2023 zakończył się niemałą niespodzianką. Ekipa Heroic ponosi porażkę przeciwko MOUZ, które okazało się lepsze na decydującym Ancient.

Pierwsza połowa Vertigo przebiegała zdecydowanie po myśli drużyny MOUZ. W ofensywie, zawodnicy tej formacji zdołali ugrać aż 10 rund, co z pewnością wystarczyło, by mieć komfort w dalszej części pojedynku. Pomimo wygranej przez Heroic pistoletówki, MOUZ już w kolejnej rundzie odpowiedziało, by sprawnie wygrywać kolejne rundy. Później Duńczycy zainkasowali jeszcze dwa punkty, ale zwycięstwo na tej mapie trafiło na konto rywali.

Role całkowicie odwróciły się na Overpass, wybranym przez Heroic. Tym razem to duński skład prezentował się bardzo dobrze w ataku, ponieważ przy zmianie stron to oni zameldowali się z 10 rundami na koncie. Na tej mapie obie pistoletówki padły łupem Heroic, więc ich zadanie było znacznie ułatwione. Ekipa MOUZ zbliżyła sie jeszcze do rywali (9:14), ale mapa decydująca była nieunikniona.

Sytuacja znacznie się wyrównała na Ancient. Mimo przewagi Heroic w pewnym momencie (7:4), MOUZ dogoniło przeciwnika w ofensywie, natomiast przy zmianie stron mieli aż 7 zdobytych punktów. Mimo, że Heroic bardzo szybko odpowiedziało po wygranej pistoletówce, MOUZ odzyskało prowadzenie, ekspresowo odjeżdżając z wynikiem po stronie broniącej. Zawodnicy z Danii próbowali jeszcze doprowadzić do dogrywki z wyniku 10:15, ale ich starania zakończyły się na 14 punkcie.