Respawn.pl

MSI prezentuje na CES nowe laptopy napędzane AI i swoją pierwszą mobilną konsolę do gier

Autor: Marcin Skrętkowicz

MSI ogłasza najnowszą linię laptopów napędzanych technologią AI i wbudowaną w procesory Intel® Core™ Ultra jednostkę NPU (Neural Processing Unit). Producent zaprezentował także swoje pionierskie przenośne urządzenie do gier Claw, czyli pierwszą konsolę typu handlheld PC wyposażoną w procesor Intel Core™ Ultra. Dodatkowo MSI wprowadza na rynek serię 18-calowych laptopów wyposażonych w procesory Intela z serii HX 14. generacji i największe moduły termiczne z komorą parową.

Celem jest dostarczenie na rynek najpotężniejszych laptopów na świecie, a oferta rozszerza także zastosowanie procesorów Intela z serii HX 14. generacji w nowych popularnych modelach do gier i dla twórców. Te wyposażone są w karty graficzne z serii RTX 40 i wiodące w swojej klasie rozwiązania chłodzące, zapewniając immersyjną rozgrywkę i płynną pracę wszystkim użytkownikom.

Jesteśmy podekscytowani możliwością zagłębienia się w sztuczną inteligencję, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak powszechna staje się ona obecnie – powiedział Eric Kuo, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny NB BU firmy MSI. MSI stara się wyprzedzać konkurencję, a dzięki naszym nowym laptopom wyposażonym w sztuczną inteligencję jeszcze bardziej umacniamy swoją pozycję jako marka słuchająca potrzeb naszych klientów.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z MSI, aby zapewnić niezrównane doświadczenia użytkownikom na całym świecie. MSI Claw to nowy, ekscytujący handheld do gier napędzany procesorem Intel Core Ultra, który zapewnia niezrównane wrażenia z gry, którymi można się cieszyć w dowolnym miejscu i czasie. A MSI Titan 18 HX, napędzany naszym nowym procesorem Intel Core 14. generacji HX, oferuje jedne z najbardziej wciągających możliwych wrażeń z rozgrywki mobilnej. Wraz z wprowadzeniem na rynek tych nowych procesorów zapewniamy graczom, twórcom i profesjonalistom wydajność obliczeniową, której potrzebują i jakiej oczekują od Intela i MSI” – powiedział Michelle Johnston Holthaus, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny, Client Computing Group, Intel.

Intel® Core™ Ultra: stworzony z myślą o długotrwałych obciążeniach AI

Najnowsze laptopy MSI, wyposażone w procesory Intel® Core™ Ultra, zostały zaprojektowane pod kątem obciążeń wykorzystujących sztuczną inteligencję. Procesory te są wyposażone w dedykowaną jednostkę Neural Processing Unit (NPU) zoptymalizowaną pod kątem zadań AI i są produkowane na bazie zupełnie nowej litografii Intel 4. Rdzenie Low Power Efficient (LPE) procesora Core™ Ultra zapewniają minimalne zużycie energii w przypadku rutynowych zadań, wydłużając żywotność baterii. Dodatkowo integracja grafiki ARC™ w Core™ Ultra zapewnia ponad dwukrotnie większą wydajność graficzną na wat w porównaniu z poprzednimi generacjami, obsługując nie tylko standardowe aplikacje biurowe i przesyłanie strumieniowe, ale także tworzenie lekkich treści i gaming.

Procesor Intel® Core™ i9 (seria HX 14. generacji): stworzony z myślą o szybkiej reakcji w ramach obciążeń AI

MSI przedstawia nową serię laptopów o wysokiej wydajności, wyposażonych w procesory Intel® Core™ HX 14. generacji, najpotężniejsze w dotychczasowej historii procesory mobilne, idealne do obciążeń AI wymagających szybkiej reakcji, lekkości i małych opóźnień. Procesory te osiągają niespotykaną dotąd częstotliwość taktowania 5,8 GHz, najwyższą wśród mobilnych CPU. Te laptopy MSI, dodatkowo wzbogacone o ekskluzywną funkcję Intel® Application Optimizer do optymalizacji wątków w grach, oferują niezrównaną wydajność w gamingu i wymagającym tworzeniu treści.

Karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™: stworzone z myślą o wymagającej wydajności sztucznej inteligencji

Karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ w laptopach MS zostały stworzone z myślą o sztucznej inteligencji. Oparte na architekturze Ada Lovelace firmy NVIDIA, GPU RTX obsługują technologię DLSS 3 opartą na sztucznej inteligencji i zapewniają realistyczne wirtualne światy dzięki możliwościom pełnego śledzenia promieni. Wyspecjalizowane rdzenie Tensor AI zapewniają topową wydajność i możliwości sztucznej inteligencji w grach, tworzeniu treści, codziennej pracy i nie tylko. Dzięki RTX odblokujesz pełny potencjał sztucznej inteligencji na komputerach z systemem Windows już dziś i w przyszłości.

Pakiet oprogramowania MSI AI: AI Engine, AI Artist i AI Noise Cancellation Pro

MSI nie tylko dostarcza sprzęt obsługujący sztuczną inteligencję, ale także wprowadza na rynek ekskluzywne oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, podkreślając swoje zaangażowanie rozwój tej technologii. AI Engine poprawia doświadczenia użytkownika, automatycznie optymalizując ustawienia laptopa, takie jak obraz, dźwięk, profile zasilania i podświetlenie klawiatury, w oparciu o używaną aplikację.

AI Artist, rzadko spotykana usługa zamiany tekstu na obraz w trybie offline, eliminuje opóźnienia w sieci i ryzyko wycieku danych oraz wykorzystuje wydajność potężnych laptopów, oferując dodatkowe funkcje, takie jak zmiana obrazu w obraz, obrazu w tekst i eksport warstwowych plików PSD do edycji w programie Photoshop, znacznie zwiększając produktywność twórców treści.

Dodatkowo funkcja AI Noise Cancellation Pro, która łączy zaawansowane mikrofony z oprogramowaniem do eliminacji szumów opartym na sztucznej inteligencji, zapewnia studyjną jakość głosu podczas zdalnych spotkań lub profesjonalnego nagrywania, nawet w hałaśliwym otoczeniu, z możliwością dostosowania zbierania dźwięku przez mikrofon.

Nowa rodzina 18-calowych laptopów do gier: Titan 18 HX/ Raider 18 HX / Stealth 18 AI Studio

MSI z dumą przedstawia nową rodzinę 18-calowych gamingowych laptopów, w skład której wchodzi nagrodzony na targach CES Titan 18 HX, niezwykle wydajny Raider 18 HX oraz lekki 18-calowy laptop Stealth 18 AI Studio. Titan 18 HX, jak i Raider 18 HX, są wyposażone w najwyższej klasy procesory Intel Core™ i9 14. generacji i grafikę NVIDIA® GeForce RTX™ z serii 40, natomiast Stealth 18 AI Studio może pochwalić się najnowszym procesorem Intel Core™ Ultra. Co więcej, Titan 18 HX oferuje największy układ chłodzenia z komorą parową na rynku i obsługuje MSI OverBoost Ultra, zapewniając pierwszą w branży całkowitą moc na poziomie aż 270 W, podczas gdy Raider 18 HX zapewnia imponującą całkowitą moc 250 W.

Więcej informacji na oficjalnej stronie MSI