Respawn.pl

MSL kończy karierę profesjonalnego gracza CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Były zawodnik North i OpTic Gaming odwiesił myszkę na kołek. Duńczyk nie wyklucza przyszłych działań w  Counter-Strike’u w nowej roli!

Po ponad trzyletnim okresie sukcesowej posuchy i tułaczce w rodzimych formacjach niższego szczebla, Mathias “MSL” Lauridsen zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO, która trwała ponad dekadę. 28-letni weteran poinformował, że zajmie się czymś innym, ale nie wyklucza ponownego zaangażowania w scenę esportową w nowej roli, takiej jak trener. Na duńskiej scenie w ostatnim czasie widzieliśmy taki przypadek – w buty szkoleniowca postanowił wejść Asger “AcilioN” Larsen, były kolega MSL-a, z którym jeszcze niedawno współpracował pod banderą Sashi Esports.

Postanowiłem przejść na CS-ową emeryturę. Cieszę się, że moje hobby mogłem przekuć jednocześnie w pracę. Jestem jeszcze szczęśliwszy, że spełniłem niektóre z moich marzeń i udało mi się podnieść prestiżowe trofea. Moim następnym krokiem byłoby zostać trenerem, ale póki co czuję, że wzywa mnie coś innego. Może kiedyś jeszcze wrócę. Chcę podziękować wszystkim kolegom z zespołów i trenerom, z którymi pracowałem przez całą swoją karierę. Chcę też podziękować tym, którzy zawsze mi kibicowali i wspierali w ciężkich chwilach. Dziękuje za wszystko, Counter-Strike” – oświadczył MSL za pośrednictwem postu na Instagramie.

Bogata historia MSL-a

MSL swoje pierwsze kroki na scenie cyfrowej rywalizacji stawiał w 2011 roku w półprofesjonalnych miksach. Poważniejszą przygodę rozpoczął w Teamie Dignitas w 2015 roku. Utożsamiając się z tym klubem, zwyciężył m.in. EPICENTER Moscow 2016 oraz wywalczył wicemistrzostwo pierwszego sezonu Global Esports Cup, z impetem wkraczając do grona ścisłej czołówki. Największe sukcesy święcił w organizacji North, pod której banderą m.in. zdobył srebro podczas DreamHack Masters Malmo 2017 i piątego sezonu ESL Pro League, dotarł do fazy pucharowej dwóch Majorów oraz podniósł puchar na czterech turniejach z cyklu DreamHack Open, z czego w Sztokholmie został uznany jego MVP.

Gwoździem do trumny dalszej kariery MSL-a było zakończenie działalności przez North na początku 2021 roku, spowodowane kryzysem finansowym w okresie pandemii COVID-19. Później reprezentował South, GORILLAZ czy Sashi, ale wszystkie te epizody trwały krótko i były pozbawione jakichkolwiek osiągnięć.

Podczas swojej kariery MSL znacząco przyczynił się do rozwoju karier m.in. Emila “Magiska” Reifa (późniejszego członka legendarnego składu Astralis i triumfatora czterech Majorów) czy Krisitana “k0nfiga” Wienecke (obecnego reprezentanta Ninjas in Pyjamas). Ponadto na przestrzeni lat współpracował m.in. z Lukasem “gla1vem” Rossanderem, Philipem “aizy” Aistrupem, Markusem “Kjaerbye” Kjaerbye, Rene “cajunb” Borgiem, Casperem “cadiaNem” Møllerem czy Marco “Snappim” Pfeifferem.